1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Evil Genius 2’nin Çıkış Tarihi Ertelendi

Evil Genius 2’nin Çıkış Tarihi Ertelendi


 İlgiltere’li geliştirici grup Rebellion’ın geliştirdiği strateji simülasyon oyunu Evil Genius 2, olağanda bu yıl içerisinde çıkış yapacaktı. Günümüzde hala devam etmekte olan koronavirüs pandemisi nedeniyle oyunun çıkış tarihi bir dahaki yıla ertelendiği açıklandı. 


 İlk olarak 2004 yılında oyun dünyasına giriş yapan strateji tabanlı oyunun son şimdiki oyunu 2019 yılında duyurulmuştu. Tıpkı vakitte geçtiğimiz günlerde düzenlenen PC Gaming Show etkinliğinde tanıtım görüntüsü yayınlanmıştı. Yayınlanan oyun içi tanıtım görüntüsünü izleyen oyunseverlerin merakla beklediği bir oyun haline gelen Evil Genius 2, ne yazik ki bu yıl piyasaya sürülemeyecek.

 Önümüzde ki sene oyunseverler ile buluşacak olan oyun için geliştirici şirket net bir tarih paylaşmadı. Önümüzdeki günlerde gelecek olan beta ile merakımızı birazda olsa giderip oyunu deneyimleme fırsatı yakalayacağız. Rebellion’ın oyun hakkındaki açıklamaları şöyle: Covid-19’un tesiri, stüdyodan konutumuza geçiş ve yeni çalışma usullerine ahenk sağlama hepsi, oyunu gelecek yıla erteleme istikametindeki sıkıntı karara katkıda bulundu. Serinin hakkını verecek ve Evil Genius topluluğu tarafından yıllarca sevilecek ve oynanacak bir devam üretimi sunmak istiyoruz, tıpkı özgünü üzere. Birçoğunuzun biraz daha bekleyeceği için hayal kırıklığına uğrayacağını bilsek de gelecek yıl lansman düzenlemek, bize tam olarak bunu yapmak için vakit tanıyor” cümlelerini kullandı.

 

Yorum Yap

Yorum Yap