1. Ana Sayfa
  2. Borsa
  3. Ethereum Balinaları, Bu Tokenlere Hücum Ediyor: Fiyatını Katladı!

Ethereum Balinaları, Bu Tokenlere Hücum Ediyor: Fiyatını Katladı!


2021’in trendlerinden NFT koleksiyonları, oyun platformlarıyla ve milyon dolarla satılan sanat eserleriyle gündeme gelmeye devam ediyor. En son çılgınlıklardan biri, oyna-kazan mantığına sahip Axie Infinity (AXS) ile gündeme gelmişti. Şimdi, EtherRocks adlı bir NFT projesi bu hafta sonu kazandığı değerle gündeme geliyor. Sınırlı sayıdaki “kayalar” 100.000 dolara yakın fiyata satılıyor ve platforma olan talep son 48 saat içinde iki kattan fazla arttı. Ethereum balinaları da projeye akın ediyor. Detaylar şu şekilde…

Ethereum tabanlı EtherRocks NFT’leri 100.000 satılıyor

Mevcut NFT çılgınlığı olan EtherRocks, geçtiğimiz hafta sonuyla beraber ilgi odağı oldu. Platformda satılan kayalar şu anda 100.000 doları aşan fiyatlara sahip ve sadece iki gün önce, 50.000 dolara satın alınabiliyordu. Balinaların akınıyla beraber, kayaların fiyatları listedeki seviyelere ulaştı.

Bu arada EtherRocks, Ethereum Blockchain üzerine öncüsü CryptoPunks’tan kısa bir süre sonra 2017’de inşa edilmiştir. Platform üzerinde oluşturulan kayalar, sadece 100 adetle sınırlı olduğu için her bir satıştan sonra koleksiyonun ender parçaları daha değerli hale geliyor. Projenin başlangıcından bu yana geçen 4 yıl içinde, satın alınan ender kayaların pek çoğunun kayıp olduğu düşünülüyor. Sınırlı olması nedeniyle değerli olan EtherRocks, artan taleple beraber daha değerli hale geliyor .

Kayalar neden bu kadar değerli?

Projenin web sitesinde, geliştirici ekip sanal kayaların “satın alınıp satılmanın ötesinde “HİÇ BİR AMACA” hizmet etmediğini ve oyundaki sadece 100 kayadan birinin sahibi olmaktan gurur duymanızı sağladığını” belirtiyor. Buna rağmen, NFT koleksiyoncuları ve spekülatörleri, projenin sınırlı sayıda piyasaya sürdüğü kayalara, büyük değer veriyor.

Bir detay olarak, EtherRock NFT koleksiyonun her bir parçası eşit değere sahip olacak şekilde ayarlanmamıştır. Bazı kayalar renkleriyle daha nadirdir ve pahalıdır. Koleksiyonun çoğunluğu gri tonlarına sahipken, ender görülen renk olarak mavi tonu, oldukça rehavet görmektedir. Bu nedenle, mavi kayaların sahipleri, NFT’lerini 1 milyon doların üzerinde fiyatlandırmaktadır. Ancak, şu ana kadar bu fiyatlardan hiçbir satış gerçekleşmedi.

Son olarak, EtherRocks’a olan talep bazıları için “NFT yazı” olarak adlandırılan başka bir NFT çılgınlığı modası oluyor. Geçen ay boyunca, Ethereum ağındaki NFT’ler, en çok aranan projeler için büyük fiyat artışlarıyla popülerlik kazandı. Bu çılgınlığın başında, geçen hafta sonu anonim bir balinanın tek bir işlemde 88 Punk satın alarak taban fiyatını 100.000 doların üzerine yükseltmesiyle değer kazanan CryptoPunks var. Bored Ape Yacht Club ve Art Blocks gibi diğer projeler de en değerli parçaların 500.000 dolardan fazla sattığını görüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap