1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Enjin Coin (ENJ) Onaylı Oyun Kripto Parası Oldu! Fiyat Nasıl Etkilendi?

Enjin Coin (ENJ) Onaylı Oyun Kripto Parası Oldu! Fiyat Nasıl Etkilendi?

enjin-coin-enj-onayli-oyun-kripto-parasi-oldu-fiyat-nasil-etkilendi-SGjdF7ek

Enjin Coin (ENJ), Japonya’da oyunlar için kullanılacak birinci onaylı oyun kripto para ünitesi oldu. Enjin Coin (ENJ), ülkede kullanılmak üzere beyaz listeye alınan birinci oyun kripto para ünitesi olarak Japonya’nın katı düzenleyici mahzurlarını aştı.

CoinDesk’te paylaşılan bir basın açıklamasına nazaran ENJ’ye, ülkenin kripto para borsalarını denetleyen kurum Japonya Sanal Para Borsası Birliği (JVCEA) tarafından resmi onay verildi. Token’ın 26 Ocak’ta Japonya’nın Coincheck borsasında listelenmesi bekleniyor, bu da kullanıcıların Japon yeniyle ENJ satın alabilecekleri manasına geliyor.

ENJ, Enjin oyun ve uygulama ekosistemindeki kullanıcılar tarafından oluşturulduklarında değiştirilemeyen token’lara (NFT’ler) kilitlenen bir paha token’ı deposudur. Şirkete nazaran, bu NFT’ler büsbütün yeni uygulama içi ekonomiler yaratma potansiyeli ile takas edilebilir ve entegre çapraz platform olabilir. Enjin’in CEO’su Maxim Blagov, şu açıklamaları yaptı:

“Super Mario’dan Pokémon ve Final Fantasy’ye Japonya, pop kültüründe kalıcı bir yere sahip olan öncü oyunlara konut sahipliği yapıyor. Dünyanın en düzgün blok zinciri oyunlarından kimilerinin Japon oyun sanayisinden geleceğine inanıyoruz.”

Coincheck, Japonya’nın en büyük lisanslı kripto para ünitesi pazar yerlerinden biridir ve ülkenin Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) tarafından denetlenmektedir. FSA’nın kripto para listesi geçmişine nazaran ENJ, oyun kategorisinde ülke içindeki bir borsada listelenen birinci şirket.

ENJ’nin gerisindeki şirket olan Enjin, Japonya pazarına birinci sefer 2019’da, Tokyo merkezli blok zinciri hızlandırıcısı HashPort ile iştirak yaparak girdi. HashPort’un CEO’su Seihaku Yoshida, “Enjin, 2019’da Japon pazarına girme konusunda gözü pek bir taahhütte bulundu ve pazar şartlarından bağımsız olarak işlerini bu alanda büyütmeye kararlı” dedi.

Fiyata Tesir Etti mi?

Enjin Coin (ENJ), Coingecko datalarına nazaran son 24 saatte %50, son 1 haftada ise %125 oranında paha kazandı. ENJ, bu haberle bir arada yıl başından bu yana sürdürdüğü yükselişini hızlandırmış üzere görünüyor. Yeniden Coingecko bilgilerine nazaran kripto para ünitesi son 1 yılda %377 oranında yükseliş kazandı.

Yorum Yap

Yorum Yap