1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. En İyi PES 2020 Taktikleri

En İyi PES 2020 Taktikleri


    PES 2020, yıllar geçtikçe e-spor odaklı hale geliyor. Bundan ötürü oyun içi ayarların değeri de artıyor. Konami’ninde en kıymet verdiği önceliklerden biri taktikler. 

      Taktik seçiminizi gerçek yapmak, ekseriyetle çevrimiçi maçlarda farkı ortaya çıkartır. Sonuç olarak eFootball PES 2020, ekibinizin tam olarak gereksinim duyduğunuz formda oynamasını sağlamak için size çok sayıda stratejik seçenek sunar. Bu seçenekler yeni PES 2020 oyuncuları için karışık gelebilir, bu yüzden onlara yardımcı olmak ve en yeterlinin daha da düzgün olmasını sağlamak için bu PES 2020 taktikleri uzman klavuzu hazırladık.

EN DÜZGÜN PES 2020 TAKTİKLERİ4-3-3 (PES 2020’de 4-2-1-3)

Şunun için uygun: Kanattan atak yapmayı seven oyuncular daha fazla ceza alanına girebilir

Nasıl Atak Yapılır: Bu taktik, kanat oyuncularınızın rakin savunmasının merkezine yanlışsız kat edebiliyor ve direkt şut çekme yahut ileriye gerçek pas geçme mümkünlüğünü arttırıyor.

  Bu taktikte, saha genişliğini kullanmak için rakibinizin alanında olabildiğince yüksek olan kanat açıklığına gereksiniminiz vardır. Bundan ötürü taktik ayarıyla ilgili evvelce “Touchline’ı Sar” seçeneğini kullanın.

   Bu taktik yavaş bir tempoda oynamanız ya da karşı ataklar yapmanızdan çok daha çok uzun pas ve daha verimli takviye oyuncuları oluşturmanıza imkan sağlar.

Nasıl savunulur: Bu formasyonu kullanırken, savunmanız kanattan gelen rakibin karşı atağına eğilimlidir zira kanat savunucunuz normalde geride kalar ve durumlara geri dönmez.

    Bunun önüne geçebilmeniz için, DMF olarak savunucunuzun bıraktığı boş alanı doldurabilecek iki orta saha oyuncusuna gereksiniminiz var.

Gereksiniminiz olan şey: Kanatta kusursuz top sürme hünerlerine, rakibin ceza alanının içinde son vuruşu güzel ve yüksek dayanıklılığa sahip DMF oyuncular.


4-2-1-2-1 (PES 2020’de 4-3-2-1)

Şunun için yeterli: Yavaş tempoda oynamayı seven oyuncular.

Nasıl Atak Yapılır: Bu taktiğin gayesi, topa sahipken topu kısa paslarla yavaşça rakip oyuncunun alanına hakikat hareket ettirmektir.

    Ayarlarda, “iyelik atak tarzı” kullanılabilir ve “düşük dayanak menzili” kullanarak hamle planınızı şekillendirebilirsiniz, böylelikle oyuncularınız durumlarından çok uzaklaşmayacak ve atak seçenekleriniz çok olacaktır.

Nasıl savunulur: Bu taktiğin avantajı, rakibinizin topu çalmayı başarması halinde oyuncularınızın rakip oyunculara baskı yapmasıdır. Topu çalarken rakibin oyuncularına basmak için taktik ayarından “agresif basınç” kullanın.

   2 DMF oyuncusunu art koyun, böylelikle geri dönüş yapabilirsiniz ve rakibinizin karşı ataklarını durdurma talihini arttırabilirsiniz.

Gereksiniminiz olan şey: Atak yaparken sabır, kısa paslar ve verimli hareketler.


5-3-2 (PES 2020’de 5-2-1-2)

Şunun için âlâ: Maçlarda savunmaya öncelik veren oyuncular

Nasıl Atak Yapılır: Bu taktiğin önceliği, rakibin karşı ataklarına kontra atak yaparak gol atmak. Bu yüzden süratli ataklar yapabilen iki forvete gereksiniminiz var.

    Uzun paslar bu planın en değerli ayrıntısıdır. Formasyonda karşı atak yaparken forvetlerinizi maksat olarak ayarlayabilirsiniz.

Nasıl savunulur: Bu defansif bir oluşumdur, bu yüzden rakibiniz karşı atağında pek seçeneğiniz yoktur. Yalnızca rakibinizi dar bir alana sıkıştırdığınızdan emin olmanız gerekiyor. Rakibiniz topa sahip olduğu anlarda atakları bastırmak için iki DMF kullanın.

Gereksiniminiz olan şey: Üç güçlü merkez def ve ayrıyeten uzun paslar almak için bir güçlü ve uzun merkez forvet.


4-2-1-3

Şunun için düzgün: PES 2020 esports atleti olmak isteyen oyuncular.

Nasıl Akın Yapılır: PES World Champ, UsMakebyle tarafından kullanılan formasyon tek bir hedef için tasarlanmıştır: atak. Bu taktiğin ana odağı, golü atmak için topu ileriyle gerçek gitmeden evvel orta saha oyuncu ile sahayı denetim etmektir.

    Kolay gelebilir, lakin üç orta saha oyuncunuzun süratli ve tesirli olduğundan emin olmanız gerekiyor. Orta saha oyuncularınız her vakit topu alabilecek pozisyona olacak formda “destek aralığını” mümkün olduğunca düşük bir pahaya ayarlayın.

Nasıl savunulur: Üç ileri oyuncu kullanmak savunmak kabiliyetimizi azaltacaktır. Bunun önüne geçebilmek için, topu rakibinizdeyken çok süratli ve istikrarlı bir formda baskı yaparak çalmanız gerekiyor.

  “Ön cephe basıncı” seçeneğini kullanın ve rakibinize kendi savunmanızda alan vermemek için “savunma hattı” seçeneğini mümkün olduğunca kullandığınızdan emin olun. Dikkatli olmanız gerekiyor, zira topu uzaklaştıramazsanız, rakibiniz savunmanızın ortasına çok süratli bir halde girebilir.

Gereksiniminiz olanlar: Yüksek pas yeteneği ve ileride son vuruş kabiliyetlerine sahip orta saha oyuncuları. Baskıyı yüksek tempoda tutabilmek için oyuncularınızı gerektiğinde değiştirebilmeniz için yeterli bir ekip derinliğine de gereksiniminiz var.

 

Yorum Yap

Yorum Yap