1. Ana Sayfa
  2. Borsa
  3. Elon Musk’tan Coşturan DOGE Tweeti: En Güçlüsü!

Elon Musk’tan Coşturan DOGE Tweeti: En Güçlüsü!


Elon Musk, ödemeler konusunda Dogecoin’in “En Güçlü” kripto para ünitesi olduğunu tez ediyor. Teşebbüsçü, Dogecoin’i bir ödeme aracı olarak tanıtma konusunda başka milyarder Mark Cuban ile birebir safta yer alıyor. Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin’in bir ödeme aracının özelliklerini başka rastgele bir kripto para ünitesinden daha güzel bir formda yerine getirdiğini bir sefer daha vurguladı. Doge konusunda Elon Musk’ın detaylı görüşlerine daha evvel de Kriptokoin.com‘da yer vermiştik.

Musk’tan DOGE tweeti

Milyarder Elon Musk, kısa mühlet evvel bir tweet’te, yakın vakitte CNBC Make It’e göğüs kripto para ünitesinin topluluğu nedeniyle “en güçlü” değişim aracı olduğunu söyleyen milyarder Mark Cuban’ı işaret etti. Cuban şöyle demişti:

Doge topluluğu, onu bir değişim aracı olarak kullanmak kelam konusu olduğunda en güçlü olanıdır.

Cuban’ın 2000 yılında 285 milyon dolara satın aldığı Dallas Mavericks basketbol kadrosu, bu Mart ayında bilet ve eserler için Dogecoin’i kabul etmeye başladı. Taraftarları ödemeler için göğüs coini benimsemeye teşvik etmeyi amaçlayan bir hareketle Cuban, bu haftanın başlarında Dogecoin’de ödeme yapanların Mavs’in yaz eser satışı sırasında özel fiyatlardan yararlanabileceklerini duyurdu.

Birçok kişi Dogecoin‘in sonsuz arzından yakınırken, teşebbüsçü Mark Cuban, geçerli bir ödeme metodu olmasını mümkün kıldığı için belirleyici enflasyonunu temel avantaj olarak görüyor. Birebir vakitte Cuban, 21 milyon tokenlik sabit arzı kesin bir kural olarak benimsenmiş Bitcoin’i büsbütün dijital altın olarak görüyor.

Yatırımcının benimsemesi emel

Elon Musk ayrıyeten Dogecoin’in traderlarca benimsenmesini sağlamak için üzerine düşeni yapıyor. U.Today tarafından bildirildiği üzere, SpaceX’e gelecek yıl “DOGE-1” isimli bir ay misyonu başlatması için sadece Bitcoin parodisinde ödeme yapıldı. Mayıs ayının başında, Musk ayrıyeten takipçilerine Tesla’nın latife kripto para ünitesini kabul edip etmeyeceğini sormak için bir Twitter anketi yaptı. Elektrikli otomobil üreticisi bundan kısa bir müddet sonra iklimle ilgili kaygılar nedeniyle Bitcoin ödemelerini askıya aldı, lakin milyarder yatırımcı kısa mühlet evvel fonksiyonelliğin “büyük olasılıkla” yine başlatılacağını söyledi.

Yorum Yap

Yorum Yap