1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Elon Musk’ın Dogecoin (DOGE) Paylaşımları Sürüyor! DOGE Neden Bitcoin’den (BTC) Daha İyi?

Elon Musk’ın Dogecoin (DOGE) Paylaşımları Sürüyor! DOGE Neden Bitcoin’den (BTC) Daha İyi?

elon-muskin-dogecoin-doge-paylasimlari-suruyor-doge-neden-bitcoinden-btc-daha-iyi-GYdEjD1d

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin (DOGE) birinci 10’a girerken Dogecoin’in neden Bitcoin’den (BTC) daha âlâ olduğunu açıkladı.

Latife değil: Elon Musk, Dogecoin’in Bitcoin’den daha düzgün olduğunu düşünüyor ve ikincisini “kusurlu deflasyonist” olarak nitelendiriyor. Görünüşe nazaran gezegendeki en güçlü kişi olan Elon Musk, göğüs kripto para ünitesi Dogecoin’e (DOGE) olan takıntısı konusunda son derece önemli.

Günlerce aralıksız DOGE göğüsleri paylaşmasının akabinde Musk, Dogecoin’in teknik uygulanabilirliğinden daha önemli bir tonda bahsediyor. Kısa müddet evvel attığı bir tweet’te, Shiba Inu’dan esinlenen kripto para için durumu ortaya koyan Musk, Bitcoin’in muhtemelen deflasyonist para siyasetine dikkat çekti:

“Doge şişirici görünmekte fakat aslında o denli değil (birim vakitte sabit para sayısı), meğer BTC tartışmalı olarak bir arızaya karşı deflasyonisttir. Doge’un süreç suratı ülkü olarak birkaç kat daha süratli olmalıdır.”

Musk, ayrıyeten Dogecoin’in önder kripto para ünitesinden “birkaç kat daha hızlı” olduğuna dikkat çekiyor.

Dogecoin Birinci 10’a Geri Döndü

Dogecoin (DOGE), 7 Şubat’ta 0,0873 dolara yükseldikten sonra CoinMarketCap‘te (CMC) birinci 10’a geri döndü.

Kripto para ünitesi yalnızca bir günde %1100’ün üzerine çıktıktan sonra belirlenen, evvelki tüm vakitlerin en yüksek düzeyini aşarak yeni ATH belirledi.

Kripto para artık Stellar’ın (XLM) ve Rover Ver dayanaklı Bitcoin Cash‘in (BCH) üzerinde. Dogecoin’in tekrar canlanması elbet Elon Musk’ın Twitter gücünün bir delilidir. Tesla ve SpaceX’in dümenindeki dünyanın en varlıklı adamı, token’ı orta ara övmeye devam ediyor.

Yorum Yap

Yorum Yap