1. Ana Sayfa
  2. Borsa
  3. Elon Musk, Piyasayı Sarsan Kripto Düzenlemesini Yorumladı!

Elon Musk, Piyasayı Sarsan Kripto Düzenlemesini Yorumladı!


Elon Musk, ABD Senatörleri Patrick Toomey, Ron Wyden ve Cynthia Lummis tarafından önerilen son kripto vergilendirme hükmünde Portman-Warner’ın son değişikliğe yönelik tartışmaya katıldı. Değişiklik, diğer hükümlerinin yanı sıra Proof-of-Work madencileri lehine ve Proof-of-Stake madencilerine aleyhine çalışıyor.

Brian Armstrong, ABD Senatosu’nu kripto endüstrisi hakkında aceleci bir karar verdiği için eleştirdi

En büyük ve halka açık ABD kripto borsası Coinbase’in başındaki Brian Armstrong, kripto endüstrisinin geleceğini tanımlayabilecek anlardan birine tanık olduğumuzu tweetledi. Hükümet, Başkan Joe Biden yönetimi tarafından desteklenen kripto vergisi hükmünü ve buna bir değişiklik önererek, gelecekte hangi kripto projesinin hayatta kalacağına ve hangilerinin kalmayacağına karar vermeye çalışıyor.

Armstrong’a göre yeni değişiklik, PoW tabanlı kripto projelerini destekliyor. PoS doğrulayıcıları için “imkansızı” istiyor. Armstrong, yeni yeni ortaya çıkmakta olan blockchain endüstrisinde her gün ortaya çıkan yeni projenin olduğunu ve acele yasama kararları alarak ABD hükümetinin “yanlış anlama” açısından büyük bir risk aldığını yazdı. Coinbase CEO’su şu sonuca varıyor:

“Bu, felaket bir durum.”

Elon Musk, kriptoda kazananları veya kaybedenleri seçmek için yanlış zaman olduğunu söylüyor

Elon Musk, hangi kripto projelerinin özgürce çalışmasına izin verilmesi, hangilerine verilmemesi konusuna karar vermek için şu an yanlış bir zaman olduğunu söyledi. Ayrıca Tesla CEO’su, bu kadar aceleci bir şekilde mevzuat dayatacak kadar kötü bir durum olmadığına dikkat çekti.

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Cardano ve IOHK’nın kurucusu Charles Hoskinson, Senatör Portman tarafından bahsi geçen kripto vergilendirme değişikliğine ağır eleştirilerde bulundu ve kripto endüstrisini tüm farklılıklarını bir kenara bırakarak buna karşı birlikte durmaya çağırdı. Efsanevi müzisyen John Lennon’un oğlu, kripto yanlısı Sean Ono Lennon, Twitter’da Charles Hoskinson’ı destekledi. Yeni değişikliğin 7 Ağustos Cumartesi günü oylanması bekleniyor.

Yorum Yap

Yorum Yap