1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Elleri Sık Terleyenlere Fanlı Bilgisayar Faresi

Elleri Sık Terleyenlere Fanlı Bilgisayar Faresi


Herkes bir maksat için bir bilgisayar faresi kullanır. Oyun oynamak için ya da yalnızca sistem ve uygulamalarda gezinmek için. Fakat kimilerimiz için bu da yetmez. Terli elleri olan beşerler hakkında da bir şeyler yapmak gerekir. Bir müddettir özel profillere sahip farelerin özel modelleri yahut avuç içine yapışan daha az plastik yüzeyin olduğu bir bal peteği yapısı oluşturuldu. Bu tahlillerin tesirli olup olmadığı tam olarak belirli olmasa da, görünüşe nazaran Zephyr daha güzel bir şey yaratabileceğine inanmış.

Dahili fan tarafından soğutulan yeni ter önleyici bilgisayar faresine bakmak için buraya tıklayabilirsiniz. Fare, 22 Temmuz’da Kickstarter’da piyasaya sürülecek. Üst kısmında bir petek koruması olan farenin altına bir fan yerleştirilecek. Suratı 4000 ila 10000 RPM ortasında ayarlanabilecek. Elbette hava akışını büsbütün kapatmak da mümkün olacak. Buna ek olarak RGB art ışık, ünlü Omron anahtarları (tahmini ömrü 50 milyon tıklama), DPI değiştirmek için bir düğme (100 ve 16000 arasında), iki yan düğme ile RGB art ışığı ile donatılacak. Yan düğmeler büyük olasılıkla “geri” ve “ileri” tuşları olacak. Fareye Cooler Master MM710 yahut HyperX Pulsefire FPS Pro üzere farelerden bilinen PixArt PMW 3389 sensörü eklenecek. Üretici, fanın çok sessiz olacağını ve tüm dizaynın çok fazla parmak izi tutmayacağını argüman ediyor.


Fiyata gelirsek, “süper erken kuş” seçeneği ile satın alındığında 79$ ödeneceği garanti ediliyor. Bu farenin yenilikçi ve taze bir fikirle üretilip üretilmediğini düşünüyorsanız, merak etmeyin. Zira internette bugüne kadar çıkan fanlı tek fare, Thermaltake’in 2012 Cyclone projesi. Bu projede fan farenin dışında bulunuyor. Değerli sorulardan biri ise fanın ne kadar sağlam olacağı ve değiştirmenin mümkün olup olmayacağı ya da en azından farenin açık dizaynının elbet toplayacağı tozdan temizlemenin kolay bir yolu olup olmayacağı. Genel olarak bakıldığında proje ilgi cazibeli görünüyor. Kullandıkları fare ne olursa olsun elleri terleyen kimi oyuncuların sorununu çözecek bir icat olabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap