1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. EA Yeni Oyunlarla Steam’e Geri Mi Dönecek?

EA Yeni Oyunlarla Steam’e Geri Mi Dönecek?


Söylentilere nazaran yeni oyunlar yayınlamaya hazırlanıyor. Lakin tüm bu oyunlar artık retro kategorisine giriyor. Sanki EA bu atağıyla eski oyunları canlandırmayı mı planlıyor?

Electronic Arts (EA) yıllar evvel kendini Steam’den çekmiş, yalnızca evvelce beri var olan Dragon Age Origins üzere oyunları platformda bırakmıştı. Origin ile kendi platformunu kurmaya çalışan EA, öbür platformlarda oyunlarının yayınlanmasını yasaklamıştı.

EA’in Steam’e geri döneceği tarafında birkaç küçük işaret belirlendi bile. Bunlardan biri Steam-UI fragmanında ‘Mirror’s Edge: Catalyst’ oyunun isminin yazılmış olması. Bu oyun olağanda yalnızca Origin platformunda olan bir oyundu. Tıpkı formda ‘The Saboteur’ oyunu da görüntülenmiş ancak bunun bir test oyunu olduğu kabul ediliyor. Üçüncü işaret ise ‘Dragon Age 2’ oyununun Steam veritabanına paket olarak eklenmiş olması.

Bütün bu oyunlar uzun vakittir satışta bulunmakta. Bu yüzden Electronic Arts’ın yalnızca var olan oyunlarını Steam’e yükleneceği düşünülüyor. Bu durum kimi oyun geliştiricilerinin Polonyalı platform GOG’da oyunlarını yayınlamalarına benziyor. Bahsettiğimiz oyunlar esasen her biçimde internetten bütün paketleriyle temin edilebilir. Bu nedenden ötürü EA’in Steam üzerinden oyunlarını daha ucuz bir fiyata sunulacağı düşünülüyor.

Bunun ne kadar gerekli olduğu tartışılır alışılmış ki. Kimi oyuncuların bu fikrin güzeline gideceğini varsayarak EA’e kar sağlayacağını düşünüyoruz. En azından bir başlangıç oluşturuldu ve bunun devamı da gelebilir. Origins’te aslında var olan Multiplayer oyunlarının Steam’de de olması ilgi alımlı olurdu açıkçası.

Yorum Yap

Yorum Yap