1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Dünyanın En Önemli Bankalarından Birisi Daha Kripto Para Sektörüne Girmeyi Planlıyor

Dünyanın En Önemli Bankalarından Birisi Daha Kripto Para Sektörüne Girmeyi Planlıyor

dunyanin-en-onemli-bankalarindan-birisi-daha-kripto-para-sektorune-girmeyi-planliyor-XVxYDxXX

Deutsche Bank, varlık sınıfına yatırım yapan fonları hedge etmek için yüksek profilli hizmetler sunma isteğiyle, kripto para saklama sistemini araştıran büyük finans kurumlarının saflarına katıldı.

Deutsche Bank Dijital Varlık Saklama prototipi, bir rapora nazaran, “kurumsal müşteriler ve dijital varlıkları için daha geniş kripto para ünitesi ekosistemine kesintisiz temas sağlayan tam entegre bir saklama platformu” geliştirmeyi hedefliyor.

Aralık 2020 raporunun 23. sayfasında yer alan bir kısımda, Almanya’nın en büyük bankası, dijital varlıkları klâsik bankacılık hizmetleriyle birleştiren ve dijital varlıklar ve fiat varlıklarını kolay formda yöneten bir ticaret ve token ihraç platformu oluşturmayı planladığını söylüyor.

Müşterilere Güvenlik ve Erişebilirlik Sağlamak İstiyor

Dünyanın en büyük 21. bankası Deutsche, “sigorta sınıfı muhafazalı kurumsal seviyede sıcak/soğuk depolama tahlili sunarak müşteriler için varlıkların güvenliğini ve erişilebilirliğini sağlamayı” hedeflediğini söyledi. Makul bir kripto para ünitesi yahut token’dan bahsedilmedi.

Dijital varlık saklama platformu etaplı olarak başlatılacak. Nihayetinde bu, müşterilere ana brokerler (hedge fonları için konsiyerjler üzere davranan), ihraççılar ve onaylanmış borsalarla bir paydaşlık aracılığıyla dijital varlıkları satın alma ve satma yeteneği sağlayacaktır. Banka ayrıyeten “vergilendirme, değerleme hizmetleri ve fon idaresi, borç verme, stake etme ve oylama üzere katma pahalı hizmetler sunacağını ve üçüncü taraf sağlayıcıların iştirakine müsaade vermek için açık bankacılık platformu” sağlayacağını söylüyor.

Banka, hizmetin varlık yöneticilerine, aile ofislerine, şirketlere ve dijital fonlara yönelik olacağını söyledi. Bir iş modeli açısından, banka, daha sonra token’laştırma ve ticaret için fiyat talep ederek, saklama fiyatlarını toplamaya başlayacağını söyledi.

Yorum Yap

Yorum Yap