1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Doom Eternal, The Ancient Gods Adlı Bir Genişleme Alacak

Doom Eternal, The Ancient Gods Adlı Bir Genişleme Alacak


Geçtiğimiz Mart ayında piyasaya sürülmesine karşın mükemmel bir oyuncu kitlesine sahip olan Doom Eternal, oyuncu kitlesini geliştirmek ismine birinci büyük genişleme paketini alacak.

Bethesda ve id Software, 27 Ağustos’taki Gamescom Açılış Gecesi Canlı etkinliğinde Doom Eternal – The Ancient Gods Part One isimli genişlemelyi açıklamayı planladıklarını belirttiler. Şov ile ilgili pek fazla detay açıklamadılar, fakat genişlemenin birinci resmi fragmanını o gün içerisinde yayınlayacaklarını söylediler.

Doom Eternal’ın yönetici imalcisi Marty Stratton ve oyun direktörü Hugo Martin, oyuncuların nelerle karşılacağı hakkında biraz daha detay vermek için geçtiğimiz Cuma günü başlayan QuakeCon 2020’de bir ortaya geldiler.

Martin, QuakeCon canlı yayını sırasında “Cehennem parçalandı, cennet parçalandı ve Avcı’nın efsanesi büyüdü” dedi. “Yıkımın öfkesi insanlığı yok olmaktan kurtardı, ancak bunun bir bedeli vardı. Artık göklerde bir güç dengesizliği var ve Doom kozmosunun gerçek yöneticisi işleri düzeltmek için ayağa kalkmalı” cümlelerine yer verdi.

Martin yeni yayınlanacak DLC’yi “çok havalı” olarak nitelendirdi ve bir “çizgi roman” üzere hissetireceğini belirtti.

Doom Eternal, geçtiğimiz Mart ayında konsol, PC ve Google Stadia platformları için piyasaya sürülmüştü. Oyun, Doom’un direkt devamı ve cehennem iblislerinin insanları öldürmek için Dünya’yı istila etmelerinin öyküsünü anlatıyor. The Ancient Gods, ana kıssa tamamlandıktan sonra oyuna gelecek.

Yorum Yap

Yorum Yap