1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Donald Trump’a büyük şok! Tüm dünya şaşkın!

Donald Trump’a büyük şok! Tüm dünya şaşkın!

featured

Geçtiğimiz aylarda seçim kaosunun yaşandığı ABD topraklarında sosyal medya şirketleri o dönemin ABD Başkanı Donald Trump için yasak başlatmış ve başkanın hesaplarını dondurmuştu. Aralarında Facebook ve Twitter gibi platformların bulunduğu şirketler bu kararı aldıktan sonra başkanın kişisel hesaplarını kapatmıştı.

Facebook, Donald Trump‘ın kişisel Facebook ve Instagram hesapları için kapatma kararı almış olsa da 6 ay sonra bu kararı gözden geçireceğini duyurmuştu. Bu kararın alınmasında Trump’ın attığı kışkırtıcı ve toplumu bölmeye yönelik mesajlar etkili olmuştu. Bu mesajlar yüzünden ABD’de Trump taraftarları kongre binasını basmış ve bu baskın sırasında hayatını kaybedenler olmuştu.

Sürenin dolmasına az bir süre kala Facebook yeni bir açıklama yaptı ve Donald Trump‘ın hesaplarının en az 2 yıl daha kapalı kalacağını duyurdu. Açıklamada Trump‘ın bir dönem attığı kışkırtıcı mesajların buna sebep olduğu belirtildi. 2 yıl sonunda eski başkanın düşünüp taşınması için yeterli olacağı belirtildi. Donald Trump‘ın Facebook hesabı 7 Ocak 2023 yılına kadar kapalı kalacak.

Şimdilik benzer adımlar atan diğer platformlarından herhangi bir açıklama gelmedi. Örneğin Twitter‘da da Donald Trump hesabına engelleme yapılıyor. Bu sosyal ağ engelleme konusunda bir açıklama yapmış değil.

Demokratik ve medeni olarak bilinen sosyal medya platformlarının bir ABD Başkanı’nın kişisel hesabını kapatmasını siz nasıl değerlendiriyorsunuz? Sosyal medya platformları mı yoksa eski başkan Donald Trump mı haklı? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap