1. Ana Sayfa
  2. Borsa
  3. Dogecoin’de Servetini Kaybeden Adam: Yine Alacağım!

Dogecoin’de Servetini Kaybeden Adam: Yine Alacağım!


Dogecoin %13 artarken eski DOGE milyoneri daha fazlasını almayı düşünüyor. Artık eski bir DOGE milyoneri olarak bilinen Dogecoin sahibi Glauber Contessoto, kripto paranın %13 büyümesine karşın paylarına daha fazla DOGE eklemeyi düşündüğünü söyledi. Kendisini bir Dogecoin milyoneri (ama artık eski bir milyoner) olarak konumlandıran Glauber Contessoto, en ünlü göğüs kripto para ünitesinden daha fazlasını almayı düşündüğünü tweetledi. Detaylar Kriptokoin.com‘da.

Bir Dogecoin öyküsü

Bu yazı yazılırken, yedinci en büyük kripto para ünitesi olan DOGE, son datalara nazaran son yirmi dört saat içinde yüzde 12,88’lik bir büyümenin akabinde 0,2266 dolardan el değiştiriyor.

Şubat ayında 250.000 dolar bedelinde Dogecoin satın aldıktan sonra Contessoto, göğüs para ünitesinin Nisan ortasında Elon Musk‘ın tweet’leriyle yükselmesinde bu yatırımın 2 milyon dolardan fazla büyüdüğünü gördü. O vakit rastgele bir DOGE satmadı. Lakin, latife kriptosunun fiyatı düşmeye başladı ve Contessoto tek bir günde 167.000 dolar kıymetinde DOGE kaybetti. Bu kriptoyu biriktirmeye devam etti ve büsbütün Dogecoin YouTube kanalına odaklanmak için günlük işini bıraktı ve başka kripto projeleri için görüntüler çektiği için DOGE cinsinden ödeme almaya başladı. Dogecoin’in büyümesinin ana tetikleyicisi, her vakit kripto paranın en büyük ve en tesirli hayranı olan Elon Musk’ın tweetleri olmuştur. Lakin, son vakitlerde bu hususta fazla tweet atmıyor.

DOGE fiyatı yükselecek mi?

Dogecoin fiyatı yükselmeyi hedefliyor, lakin üst istikametli mahzurlar görünüyor. Dogecoin fiyatı, 0,213 dolarlık kritik direnç düzeyiyle boğuşuyor. Analiste nazaran, bu bariyerin ihlali, %20’lik bir artışla 0.255 dolara kadar çıkabilir. Lakin, DOGE boğaları 0.168 doları savunamazsa, yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. Dogecoin fiyatı şu anda hayati bir direnç düzeyi ile boğuşuyor ve bunun ihlali daha fazla kar için yolu açacaktır. Bununla birlikte, büyük bir tedarik bölgesinin varlığı nedeniyle üst istikametli hareket sonlu görünüyor.

Dogecoin fiyatı, 25 Haziran’dan bu yana azalan bir yükseliş momentumuna işaret eden üç düşük düzey oluşturdu. Bu salınım noktaları boyunca bir trend çizgisi çizmek, DOGE’nin şu anda etiketlemekte olduğu azalan bir direnç düzeyini göstermektedir. Enteresan bir formda, 0,213 dolarlık direnç düzeyi, üstte bahsedilen arz bariyeri ile örtüşüyor. Bu nedenle, bu birleşme noktasının üzerinde belirleyici bir 9 saatlik mum çubuğu, boğaların varlığına işaret edecek ve daha fazla üst istikametli yolu açacaktır. Analiste nazaran, yatırımcılar, Dogecoin fiyatının 0,255 ila 0,290 ABD doları ortasında değişen arz bölgesini etiketlemek için muhtemelen %20 artacağını unutmamalı. Birtakım durumlarda, bu yükseliş, 0.213 dolardan %30’luk bir ralli oluşturan 0.273 dolar direnç düzeyini yine test edebilir.

Aksine, DOGE boğaları azalan trend çizgisini ve 0,213 dolarlık yatay direnç düzeyini geçemezse, muhtemelen bir geri çekilme gerçekleşecektir. 0.187 ve 0.182 dolarlık dayanak pürüzleri, düzeltmeyi sonlandırabilecek en muhtemel adaylardır. Lakin satış baskısı devam ederse Dogecoin fiyatı 0.168 dolar olarak etiketlenecek. Bu bölgeden bir geri dönüş beklenen olsa da, piyasa iştirakçileri, kelam konusu talep bariyerinin kırılmasının yükselişi geçersiz kılacağını ve potansiyel olarak 0.157dolara kadar bir düşüşü tetikleyeceğini unutmamalıdır.

Yorum Yap

Yorum Yap