1. Ana Sayfa
  2. Borsa
  3. Dogecoin’de Kritik Model: Bu Seviyeler Bekleniyor!

Dogecoin’de Kritik Model: Bu Seviyeler Bekleniyor!


Dogecoin fiyatı, 7 Ağustos’ta %28.14 paha kazandı ve 8 Ağustos’un en yüksek düzeyi 0.288 dolara %40 yükselerek Temmuz sonu ve Ağustos başı boyunca DOGE’yi tanımlayan dar aralığı kırdı. Bu düzeylerle, grafiğinde bir fincan kulp formasyonu oluşturdu. Fiyat yapısında, tabandan aldığı güçle döngüsel yükseliş trendinin birinci adımını attı. Finans uzmanı Sheldon McIntyre’nin, DOGE’de oluşan fincan kulp formasyonu için tahlillerini inceliyoruz. Fiyatında oluşan geçmiş trenlerle başlayalım…

Dogecoin, 7 Ağustos sonrası “kulp” kısmını oluşturdu

Dogecoin,  Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Ağustos ayının birinci hafta sonunda, 25 Haziran’ın en yüksek düzeyi olan 0.291 dolar bölgesini test etti. Bu deneme, uzun müddettir hareketsiz kalan DOGE fiyatı için olumlu sonuçlandı. Sonrasında, 50 günlük SMA’da (0.216 dolar) yaptığı keskin bir kapanışla, düşüş trendinden uzaklaştığını doğrulamış oldu. Ağustos ayında kaydedilen bu düzeylerle, fincan kulp formasyonun kulp tabanını oluşturdu.

Fincan kulp formasyonun taban düzeyinden alınan takviye %40’tır. Bu, birebir oranda gerçekleşecek mümkün bir Dogecoin yükselişinde 0.406 doları hedeflemektedir. Yinede, Mayıs-Temmuz düzeltmesinin 0.457 dolar ve Haziran’ın yükseği 0.463 dolar olan %50 geri çekilmesinin altında kalmaktadır. Bugün kaydedilen, 0.288 dolar ve 25 Haziran’ın en yüksek düzeyi 0,291 doların üzerinde DOGE fiyatı, bir satış baskısıyla bir arada DOGE fiyatını tekrar çıkış noktasına ulaştırdı. Analiste nazaran erken bir rallinin başlaması, 7-8 Ağustos’taki yükselişin yarattığı fiyat sıkıştırmasının kaldırılmasını engelledi.

Bu düzeylerden sonra, DOGE’un en yüksek düzeyi olan 0.295 doların üzerinde kapatmak için dört seansı var. Aksi takdirde, daha derin bir düzeltme için olasılıkları artıracak, analiste nazaran potansiyel olarak 0.216 dolardan düzleşen 50 günlük SMA’ya kadar bir gerileme görülecektir. Tıpkı vakitte hareketli ortalama, şu anda evvelki aralığın en yüksek düzeyleriyle yakından tıpkı hizada bulunmaktadır. Yükseliş için bir kırılma, 10 Ağustos’ta 50 altı saatlik SMA’nın 200 altı saatlik SMA’nın üzerine çıkmasıyla tetiklenen altı saatlik grafikteki “Golden Cross” formasyonudur. Bir evvelki Golden Cross, Dogecoin fiyatı yükselmeye başlamadan evvel Nisan ayının başında gerçekleşti.

Son olarak, 50 günlük SMA’nın altında bir günlük kapanışla DOGE mağlup edilebilir. Analiste nazaran sonrasında, 0.205 dolardan 200 günlük SMA yahut 19 Mayıs’ın en düşük düzeyi olan 0.195 dolar DOGE’yi bekleyen düzeyler olacak. Sonrasında, 5 Ağustos’un en düşük düzeyi 0.181 doların altında bir günlük kapanış kaydederse, analiste nazaran fiyatı bariz bir biçimde düşüşe geçebilir ve Temmuz’un taban düzeyi 0.159 dolar bölgesi test edilebilir.

Yorum Yap

Yorum Yap