1. Ana Sayfa
  2. Borsa
  3. Dogecoin Fiyat Tahmini: Bu Seviyeleri Görebiliriz!

Dogecoin Fiyat Tahmini: Bu Seviyeleri Görebiliriz!


Dogecoin, 21 Temmuz’da kazandığı ivmeyle, pek çok düşüş senaryosunu geçersiz kılmayı başardı. Fiyatın Bitcoin ve Ethereum’un yükselişine rağmen hareketsiz kalması, memecoin için yatırımcıların isteksiz olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, bir süre daha yeni alıcılardan uzak kalırsa, aşağı yönlü kırılmaya karşı savunmasız kalabilir. DOGE’nin yakın tarihli gelişmeleriyle başlayıp, uzman kripto analisti Sheldon Mclntyre’nin teknik analizleriyle devam ediyoruz.

AXE ve Oscar Mayer, Dogecoin (DOGE)’i destekliyor

Ünlü sosis markası Oscar Mayer, 4 Ağustos’ta Twitter üzerinden 2.050 dolara denk gelen 10.000 Dogecoin için “sınırlı sayıda Hot Doge Wieners paketine” sahip olduğunu duyurdu. İlgiyi artırmak için Oscar Mayer, eBay’de 0.99 dolarlık bir başlangıç ​​teklifiyle bir sosis paketinin ilk fiyatını belirledi ve açık arttırmaya sundu.

Bu duyuruya, çoğunluktan büyük bir tepki geldikten sonra, Oscar MAyer, eBay ile bağlantısını kopardı ve teklifi günün ilerleyen saatlerinde 3.450 dolara çıkardı. Bu arada, Oscar Mayer, Dogecoin çılgınlığına kapılan ilk tüketici şirketi değildir. Temmuz ayında AXE, hızlıca tükenen sınırlı bir “Dogecans” arzı yarattı. Aynı zamanda, benzer şekilde Slim Jim, bu yılın başlarında Dogecoin odaklı bir pazarlama stratejisi başlattıktan sonra müşteri etkileşimlerinde önemli bir sıçrama sağladı. Ek olarak, yukarıda değindiğimiz “Hot Doge Wieners” heyecanı, DOGE’in hafta boyunca %0,90 arttığı için fiyatını olumlu etkilemedi.

DOGE fiyatının daha büyük bir katalizöre ihtiyacı var

Dogecoin grafiğinde, son 17 gündür ortaya çıkan ilgisizlik, kararsızlık veya korku, analiste göre memecoin’i “Bollinger Bantlarını” patlayıcı Nisan rallisinden önceki dönemden bu yana en dar aralığa sıkıştırıyor. Yavaşlayan DOGE rallisi devamını getiremiyor ve rakiplerine yetişemiyor. Ancak, analist Mclntyre’ye göre kısa süre içinde önemli bir hareketin ipucunu veriyor olabilir. Analistin teknik yorumu şu şekilde…

DOGE’in dar bir aralıkta işlem görmesine ek olarak, analiste göre 50 günlük SMA’da 0.217 dolardan, 200 günlük SMA’ya 0.197 dolara devam eden hareketler, yatırımcıların DOGE için karar vermesinde belirleyici rol oynuyor. Bu doğrultuda, 200 günlük SMA’nın 0.197 dolarda ve 19 Mayıs’ın düşüğü 0.195 dolarda kesiştiği noktanın altında bir günlük kapanış, analiste göre trendsiz Dogecoin fiyat hareketinden düşüş kararının ilk teyidi olacaktır. Aynı zamanda, 20 Temmuz’un düşüğü 0.159 dolara ve potansiyel olarak 22 Haziran’ın düşüğü 0.152 dolara hızlı bir düşüş için kapıları açacaktır. Ek olarak, Dogecoin fiyatı 22 Haziran’ın düşüğünde alıcı bulamazsa, memecoin 23 Nisan’ın düşüğü 0.135 dolara gerileyerek, 19 Mayıs’ın dip seviyesinden %30’luk bir düşüş kaydedecek.

Yükseliş tarafında, Dogecoin fiyatı günlük kapanış bazında 50 günlük SMA’yı 0.217 dolardan talep edebilirse, analiste göre 25 Haziran’ın tavan seviyesi 0.291 dolar bir kez daha test edilecek ve spekülatörler için %34’lük bir kar alımını temsil edecek bir yükseliş DOGE senaryosu olacaktır. Bu arada, yükselen kripto para piyasası ve Dogecoin etrafında inşa edilen yeni bir Oscar Mayer pazar stratejisi, Dogecoin fiyatını 22 Temmuz’dan beri hakim olan trendsiz hareketten kurtaramadı. Analiste göre bu pasif ticaret, daha düşük fiyatlara işaret eden tekniklere sahip, ancak beklemek, DOGE için alınabilecek en iyi kararlardan biri olacak. Son olarak, bazı Twitter analistleri, DOGE’nin yükselmeden önce geri çekilecek gibi göründüğü için bir sonraki seviyelerin nereye gidebileceği konusunu “belirsiz” olarak tanımlıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap