1. Ana Sayfa
  2. Borsa
  3. Dogecoin Fiyat Tahmini: Bu Seviyelere Hazırlanın!

Dogecoin Fiyat Tahmini: Bu Seviyelere Hazırlanın!


DOGE kritik direnci kırdı, ralliyi %40 uzatmayı hedefliyor üzere görünüyor. Dogecoin fiyatı, 7 Ağustos’ta %28.14’lük bir artışla patlayarak, 16 Nisan’daki %100.03’lük artıştan bu yana en büyük günlük yarar olarak markalaştırıyor. Daha evvel Kriptokoin.com‘da belirttiğimiz üzere, DOGE, 2021’de sırf üçüncü kere arka arda üçüncü müspet haftayı kaydetti. Toplumsal hakimiyetteki hafif artış, token için piyasada FOMO eksikliğine işaret ederek, kâfi çekim kazanamıyor.

Dogecoin fiyatı artık bir bükülme noktasında

Dogecoin fiyatı 22 Temmuz’dan 6 Ağustos’a kadar ilgi çekmedi, dar bir aralıkta süreç gördü ve Bollinger Bantlarının Nisan rallisinden evvelkine benzeri bir düzeye sıkıştırılmasıyla vurgulanan keskin bir hareket için temel oluşturdu. 7 Ağustos’taki %28.14’lük yararla DOGE, artık 50 günlük kolay hareketli ortalama (SMA) direncinin epeyce üzerinde süreç görüyor ve kripto paranın görünümünü güzelleştiriyor. Artık, hafta sonundaki olayların çok fiyat sıkıştırması mı yoksa sürdürülebilir bir rallinin başlaması nedeniyle teknik bir gösterge mi olup olmadığı sorusu ortaya çıkıyor.

Dogecoin fiyatı geçen haftayı %17.70’lik bir çıkarla kapattı. Bu Haziran ayının başından bu yana en güzel haftalık getiriyi işaret ediyor. Yazının yazıldığı sırada aylık yararı %25.50’ye yükseltti ve daha evvel tartışılan 25 Haziran’ın en yüksek düzeyi olan 0.291 dolarlık fiyat maksadına neredeyse ulaştı. 25 Haziran’daki yüksek test ile Dogecoin fiyatı artık bir bükülme noktasında. Ani yükseliş, değerli fiyat sıkıştırması nedeniyle teknik bir olaysa, DOGE yakında 50 günlük SMA’nın altına geri dönmeli ve yeni bir düşük düzeltme hedeflemelidir. Alternatif olarak, bunun sürdürülebilir bir rallinin başlangıcı olduğunu varsayalım. Bu durumda, Dogecoin fiyatı, 25 Haziran’da başlayan kulplu kupa modelinin bir kolunu oluşturan 25 Haziran’ın yükseği 0.291 dolar civarında konsolide olabilir.

DOGE kulplu kupa tabanının ölçülen hareketi %44, bu da 0,417 dolarlık bir fiyat maksadı olduğunu gösteriyor. Dogecoin fiyatı günlük kapanış bazında 28 Temmuz’daki 0.220 dolardan, 30 Temmuz’daki 0.222 dolardan ve 1 Ağustos’taki 0.220 dolardan oluşan üç yüksek düzeyin üzerinde kaldığı sürece, DOGE kulplu kupa modelini tamamlamalı ve fiyat amacını keşfetmeye hazır olmalıdır. 0,417 dolar.

Kıymetli bir Dogecoin fiyat hareketi potansiyeline ek olarak, grafikte yaklaşan yükseliş Golden Cross formasyonudur. Bir evvelki Golden Cross, tarihi DOGE rallisinin başlamasından evvel, Nisan ayının başında gerçekleşti. Ayrıyeten, Kasım 2020’deki ralliden evvel altı saatlik grafikte bir Golden Cross vardı.

Toplumsal medya hakimiyeti

2021’deki kazanımların birçok için kritik olan, toplumsal medya hakimiyetinin rolü ve bunun sonucunda ortaya çıkan fırsatı kaçırma kaygısıydı (FOMO). Toplumsal medya trafiğindeki artış, son patlamaya eşlik etti, lakin DOGE ile alakalı toplumsal medya trafiğinin yüzdesi, bir kripto para sepetine karşı süratle geri çekildi. Bu, bilhassa toplumsal medya hakimiyetinin toplam trafiğin %40’ını aştığı en yeterli vakitleri yaşayan kripto bir token için bullish bir gelişme değil.

Geçen hafta, Dogecoin fiyat yapısı için dönüştürücü bir an yahut yalnızca kısa bir teknik olay olabilir. DOGE’nin kazanımları nasıl konsolide edeceği, dönüm noktasının nasıl çözüleceğini belirleyecek, lakin toplumsal medyanın aslında evvelki düşük düzeylere geri dönmesiyle, yükseliş anlatısına gölge düşürüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap