1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Dogecoin (DOGE), Tesla’nın Bitcoin (BTC) Satın Alımı Sonrasında Oluşan Altcoin Düşüşüne Direndi

Dogecoin (DOGE), Tesla’nın Bitcoin (BTC) Satın Alımı Sonrasında Oluşan Altcoin Düşüşüne Direndi

dogecoin-doge-teslanin-bitcoin-btc-satin-alimi-sonrasinda-olusan-altcoin-dususune-direndi-WipnFbTq

Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) satın alımından sonra BTC fiyatı patladı ve dakikalar içinde Bitcoin’in pahası 6000 dolar arttı.

Sonuç olarak Bitcoin 40,000 doları aştı ve son olarak 44,127 dolara kadar çıktı. Bitcoin, 40,000 doları aştıktan sonra düşüşe geçmişti. Fakat Tesla’nın satın alma süreci trendi aksine çevirdi.

Bitcoin’in 40,000 dolar bariyerini kıramaması altcoin‘lerin piyasa hakimiyetlerinin %39’a kadar çıkmasını sağlamıştı. Lakin Tesla’nın satın alma süreci Bitcoin’in piyasa hakimiyetini birkaç saat içinde %62,4’e çıkardı.

Altcoin’ler Bitcoin’e Oranla Paha Kaybediyor

Genelde piyasadaki en pahalı coinin fiyatı oynak olurken bugünkü durum aksini gösterdi. Birden fazla coin Bitcoin’e oranla bedel kaybetti, Bitcoin ise kıymetini artırmayı başardı. Başta Ripple (XRP) olmak üzere, birçok kripto para ünitesi günü kayıplarla kapadı.

Ama bu düşüşe karşın Dogecoin (DOGE) direnmeyi başardı. Elon Musk’ın lisanından düşürmediği kripto para ünitesi DOGE, 0.080 dolar civarındaki pozisyonu müdafaayı başardı. DOGE, son 24 saatte %18, son 7 günde ise %120 oranında yükseliş yaşadı.

Yaşanan Tesla olayı sonrasında kripto para piyasası hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorum Yap

Yorum Yap