1. Ana Sayfa
  2. Borsa
  3. DOGE, XRP, MATIC ve ADA: Bitcoin’in Adımı Onları Nasıl Etkileyecek?

DOGE, XRP, MATIC ve ADA: Bitcoin’in Adımı Onları Nasıl Etkileyecek?


Geçtiğimiz yedi gün vahşi bir yolculuktu ve boğalar bu sefer net bir üstünlük elde etti. Toplam kripto piyasası değeri bir kez daha 2 trilyon doların üzerine çıktığında, başka bir ralliye yönelik beklenti zirveye ulaştı. Ancak, son birkaç ayda, hafta sonları piyasada özellikle zordu. Hafta sonu mavileri, beraberinde piyasayı hayrete düşüren düşüşleri getirdi. Bu hafta sonu Bitcoin, Cardano, XRP, MATIC ve Dogecoin’de yukarı doğru keyifli bir yolculuk mu olacak, yoksa piyasa yine düşecek mi? Konuyu analistlerin gözünden Kriptokoin.com olarak sizler için hazırladık.

Lider kripto paranın zemin tutması gerekiyor

BTC 47 bin doları test ederken, hafta sonu piyasa duyarlılığına ilişkin spekülasyonlar arttı. Şu ana kadar sürüş sorunsuz geçmiş olsa da, boğa koşusunun devam ettiğini gösteren net sinyaller var. Ayrıca, BTC büyük bir dirençle karşı karşıya kaldığı için işler hoş olmayan bir hal aldı.

Bitcoin’in aktif adreslerinde ve günlük aktif adreslerinde kayda değer bir sıçrama olmadı. Bu özellikle kötü bir işaret olmasa da, BTC’nin azalan hâkimiyetini göstermesi bakımından önemli. Bitcoin, yazının hazırlandığı sıralarda 46 bin dolar seviyesindeki adımını geri çekerken, piyasa hâkimiyeti de bir adım geri attı.

Kaynak: Ticaret Görünümü

Bitcoin sezonu hala tüm hızıyla devam ediyor

Bitcoin’in hâkimiyeti düşerken, genellikle Cardano, XRP, MATIC ve Dogecoin benzeri altcoinlerin sezonunun başlaması bekleniyor. Ancak, bu yazı yazılırken durum böyle değildi. BTC hâkimiyeti Temmuz ve Haziran aylarından daha düşük seviyelere düşerken, piyasa lider kripto paraya karşı olumlu görünmeye devam ediyor.

Kaynak: Blockchain merkezi

Altcoin sezon endeksi sadece 8 idi, bu da açıkça Bitcoin sezonu olduğu anlamına geliyordu. Bu web sitesi verisine göre, en iyi 50 kripto paranın %75’inin son sezonda (90 gün) Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiği bir altcoin sezonunda gerçekleşir. Aynı şey piyasada görülmediği için, içinde bulunduğumuz sezonun hala her yerinde Bitcoin yazıyor.

Cardano, XRP, MATIC ve Dogecoin altcoinlerinin sezonu yaklaşıyor mu?

ADA, XRP, MATIC ve DOGE gibi alt birimlerin geçen hafta ralli yapmasıyla birlikte piyasa altcoinlerde de yükselişe geçti. Buna bakıldığında, ideal olarak bir alternatif sezonun başlangıcı olmalı, ama durum böyle değildi. Ancak, bu çok iyi bir altcoin sezonu öncesi rallisi olarak görülebilir. Analist Benjamin Cowen, şu yorumda bulundu:

BTC destek olarak 20 haftalık SMA’nın üzerinde ve mevcut konsolidasyonu 46-48 bin dolar seviyesindeyken, altcoin seviyelerinin yükselmesi için yeterli alan var.

Çoğu altcoin, ATH’leri arasındaki boşluğu dolduruyor olsa da, bir ısı haritası, yazının hazırlandığı sıralarda önemli sayıda altcoinin kırmızıda olduğunu, yani fiyatlarını kaybettiğini gösteriyor. Bir altcoin sezonunun gerçekten başlaması için daha fazla altcoinin yeşil olması gerekiyordu, ancak bu bir başlangıç ​​gibi görünüyor.

Kripto Para Birimi Piyasasına Genel Bakış. Kaynak: Kriptoyu Ölçün

Her iki durumda da, hafta sonu büyük bir düşüş ihtimali pek olası değildi. Ancak BTC fiyatlarındaki bir düzeltme ile piyasa küçük bir düzeltme de görebilir. Bunun dışında çoğu ölçüm sağlıklı işaretleri vurguluyor.

Yorum Yap

Yorum Yap