1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Denizli’de Üretilen Yerli Mobil Oyun “Water Shooty” Amerika’da Dikkatleri Üzerine Çekti

Denizli’de Üretilen Yerli Mobil Oyun “Water Shooty” Amerika’da Dikkatleri Üzerine Çekti


WATER SHOOTY AMERİKA’DA BİRİNCİ SIRAYA YERLEŞTİ!WATER SHOOTY AMERİKA’DA BİRİNCİ SIRAYA YERLEŞTİ!

Türkiye son yıllarda taşınabilir oyun bölümünde isminden hayli fazla kelam ettiriyor. Gram Games, Masomo, Peak Games üzere yüz milyonlarca dolara satın alınan taşınabilir oyun şirketlerinin yanı sıra Ruby Games, Suji Games, Ponyom Games üzere listelerde en üste tırmanan oyunlar üretebilen stüdyolar, Rollic ve Good Job Games üzere arka arda hit oyun yayınlayabilen yayıncı firmalar dalın potansiyelini gözler önüne seriyor.

Tiplay Studio Hakkında

6 yıldır ferdi oyun geliştiren Ahmet Öney’in Pamukkale Teknokent’de şirketleri bulunan bilişim teşebbüsçüsü Osman Tavır ile ortaya çıkardıkları inisiyatif yollarının teşebbüsçü, eğitmen ve mühendis Umut Ermeç ile kesişmesi ile bir oyun şirketine evrildi. Ahmet Öney(Kurucu Ortak – Proje Direktörü), Osman Tavır (Kurucu Ortak – İdare Heyeti Başkanı) ve Mehmet Umut Ermeç (Kurucu Ortak – Genel Müdür) tarafından Temmuz 2019’da  milyonlarca bireye keyifli vakit geçirtecek eğlenceli taşınabilir oyunlar yapma gayesiyle resmen faaliyete geçirilen tiplay studio oyun bölümünde küresel bir marka olmayı hedeflemektedir. Dünyaca bilinen başarılı bir startup hedefinin yanı sıra öncelikle Denizli ve etraf vilayetlerdeki oyun teşebbüsçü ve geliştiricilerine takviye olarak oyun dalı ekosisteminin de merkezi olmayı hedeflemektedir.

(MOGLAB) Taşınabilir Oyun Geliştirme Laboratuvarı Nedir?

Üç Denizlili teşebbüsçü tarafından Denizli’de kurulan ve çok kısa müddette başarıyı yakalayan tiplay studio bu potansiyelin yalnızca üç büyük kent ile sonlu olmadığını göstermiş oldu. Anadolu’nun dört bir köşesinde faaliyet gösteren oyun geliştirici birey ve firmaların gerçek adımları atarak milletlerarası seviyede muvaffakiyet yakalayabileceğine inanan tiplay studio grubu bu gaye için geçtiğimiz Ağustos ayında Taşınabilir Oyun Geliştirme Laboratuvarı (MOGLAB) isimli bir ivmelendirici programı hayata geçirdi. Öncelikli olarak Denizli ve komşu vilayetlerde yaşayan taşınabilir oyun geliştiricilere profesyonel, teknik ve maddi dayanak sağlayan MOGLAB ağır talep yüzünden kabulünü dondurduğu müracaatları önümüzdeki aylarda tekrar açmaya hazırlanıyor.

tiplay studio

Web: www.tiplay studio.com

Anadolu Taşınabilir Oyun Geliştiricileri Facebook Grubu’na Katılın!

Anadolu Taşınabilir Oyun Geliştiricileri LinkedIn Grubu’na Katılın!

PlayStore: Water Shooty 

AppStore: Water Shooty

Yorum Yap

Yorum Yap