1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. DeFi Dünyasının Dahi Çocuğu Övdü, Altcoin Fırladı!

DeFi Dünyasının Dahi Çocuğu Övdü, Altcoin Fırladı!

defi-dunyasinin-dahi-cocugu-ovdu-altcoin-firladi-yHrisSWR

DeFi dünyasının dahi çocuğu olarak bilinen Yearn.finance (YFI) yaratıcısı Andre Cronje tarafından desteklenen merkezi olmayan bir kripto para piyasası projesi, Yearn ekosistemiyle entegrasyonunu duyurduktan sonra birtakım büyük fiyat hareketleri yaşadı.

2020 yılının Ağustos ayında piyasaya sürülen Cream Finance (CREAM), büsbütün merkezi olmayan sıfır teminatlı kredi sunmak için tasarlanan Iron Bank isimli yeni bir özelliği kullanıma sunuyor. Daha evvel, Cream, klâsik finansmanda kabaca 70 milyar dolarlık bir pazar hissesine sahip olan eşler ortası krediye özel olarak erişim sunuyordu.

Takım, bunun kurumsal borç piyasasında var olduğu kestirim edilen 10 trilyon dolar ile karşılaştırıldığında küçük bir kısım olduğunu belirtti. Takım, vakitle bu sermayenin klasik finans dalından protokollere akacağına inanıyor. Cream takımı, yeni protokol ödünç verme özelliği ile kullanıcılara bu devasa kurumsal borç verme projesine erişim sağlamayı hedefliyor.

Cronje Takviye Davetinde Bulundu

Cronje, Perşembe günü 100.000 takipçisine Cream’in ilerlemesini desteklemek için tweet attı. CoinGecko’ya nazaran, duyurudan ve Cronje’nin grubun planlarına dikkat çekmesinden sonra, CREAM tokenı Salı günü 67 dolardan Perşembe günü 134 dolara yükseldi.

Cream kullanıcıları şu anda wETH, DAI ve y3Crv ödünç alabilirler lakin sonrasında USDT, USDC, sUSD, mUSD, DUSD, LINK, YFI, SNX, WBTC de ödünç alabilecekler.

Yearn ve Cream v2 katmanlarını başlatma uğraşlarında ilerledikçe, takımlar kullanıcıların “SUSHI, CRV, ALPHA’yı çiftleştirmek için stablecoinler’de 90 kat yahut ETH’de 80 kat kaldıraç elde etmelerini” bekliyor.

Bu, kendi projesi bu yıl  43.678 dolara yükselen YFI yaratıcısının, bir varlığın bir ölçü çekiş kazanmasına yardımcı olduğu birinci sefer değil. Ekim ayında, Cronje dayanaklı KP3R projesi, merakla beklenen lansmanında %31.600 artmıştı.

Cream, Coingecko bilgilerine nazaran son 24 saatte %32, son 7 günde ise %73 oranında kıymet kazandı. Kripto para ünitesi yazının yazıldığı sırada 138 dolardan süreç görüyordu.

Yorum Yap

Yorum Yap