1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Daha ucuz bir Youtube paketi geliyor! İşte Premium Lite

Daha ucuz bir Youtube paketi geliyor! İşte Premium Lite


Youtube, reklamlardan usanan kullanıcılar için yeni bir paketi test ediyor. Yeni Premium Lite isimli paket çevrimdışı indirme, arka planda oynatma gibi Youtube Premium özellikleri içermeyecek. Paket sadece reklamları kaldırmaya odaklanacak. Fiyatı ise Premium paketten çok daha ucuz olacak.

Youtube, paketleriyle platformuna kullanıcı çekmek için uğraşıyor. Şirket, bir çok indirim ve kampanya yapsa da istediği ivmeyi yakalamış değil. Şirket şimdi daha basit ve ucuz bir planla gelerek dengeleri değiştirmek istiyor.

Youtube, daha ucuz bir paket olan Premium Lite ile geliyor

Özellik şimdi belli bölgelerde deneniyor. Premium paketin içerdiği çoğu özelliği içermese de Youtube ve Youtube Kids için reklamları tamamen ortadan kaldırıyor. Zaten Youtube kullanıcıları da en çok reklamlardan şikayetçi. Daha ucuz ve daha hedef odaklı bir paket herkesin ilgisini çekecektir.

Şirket, Premium Lite özelliğini Belçika, Danimarka, Lüksemburg ve Norveç’te test ettiğini duyurdu. Özellik ülkemize de gelir mi henüz belli değil ancak gelirse çoğu kullanıcının tercihi olacaktır.

Youtube Müzik de şirketin beklediği kadar başarı elde etmiş değil. İnsanlar hala müzik dinlemek için Spotify veya Apple Müzik gibi platformları kullanıyor. Şirketin amacı platformuna daha fazla kullanıcı gelmesini sağlamak. Planın Avrupa fiyatı ise 6.99 euro olarak belirlendi. Ülkemize gelmesi durumunda mevcut Premium paketinden daha ucuz olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap