1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. CS:GO Hilecilere Karşı Yeni Güvenlik Önlemini Yayınladı

CS:GO Hilecilere Karşı Yeni Güvenlik Önlemini Yayınladı


FPS oyunu Counter-Strike: Küresel Offensive, Muteber Mod hile tedbire sistemini tanıtan diğer bir güncelleme aldı. Bu sistem oyunun istemcisiyle etkileşime girmeye çalışan harici evrakları engelleyerek bilgisayar korsanlığını önlemek için tasarlandı. Haberin bilgileri resmi blogda bir notta yayınlandı. Lakin ne yazık ki kimi raporlara nazaran, sistem hile yapanlar tarafından kırılmış. Sistem ayrıyeten yayıncılar tarafından kullanılan uygulamaların çalışmasını da engelliyor.

Oyun artık varsayılan olarak Emniyetli Modda başlayacak. Oyunu etkileyen üçüncü taraf programlara sahip olan kullanıcılar, bulunan makul belgeler ve oyunu bu programlarla başlatma yahut güvenilmeyen moda geçme imkanı içeren bir ileti alacak. Bu türlü bir durumda oyun kendisini etkileyen her şeyle birlikte yüklenecek, lakin itimat seviyesinde bir azalma olacak ve VAC (Valve Anti-Cheat) muhafazalı sunuculara erişim sağlanamayacak. Oyun sırasında yasak belgeler tespit edilirse kullanıcı oyundan atılacak.


Ne yazık ki yeni sistemin piyasaya sürülmesi başarılı değil üzere görünüyor. Birtakım hile üreticilerinin bu güvenlik tedbirini halihazırda kırdıkları söyleniyor. Ayrıyeten birtakım kullanıcılar yanlış bulgulardan şikayet ediyorlar. CS:GO yayıncılar tarafından kullanılan programları hile olarak tespit ediyor ve bu da birçok yayını durdurmaya zorluyor (GeForce Shadowplay üzere bu cins birtakım uygulamalar çalışmıyor).

Valve Software’deki geliştiricilerin sistemi geliştireceği ve bu eksiklikleri ortadan kaldıracağını umuyoruz. CS:GO’nun şu anda kimi önemli hileci meseleleri var. Hile yapanların sayısı, fiyatsız oyun modeline geçtikten sonra 2018’de süratle büyümeye başladı.

Yorum Yap

Yorum Yap