1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Coinbase Yasal Gereklilikler ve Geçici Kısıtlamalar Nedeniyle Kullanıcılarından Özür Diledi

Coinbase Yasal Gereklilikler ve Geçici Kısıtlamalar Nedeniyle Kullanıcılarından Özür Diledi

coinbase-yasal-gereklilikler-ve-gecici-kisitlamalar-nedeniyle-kullanicilarindan-ozur-diledi-ARymiCW1

Bitcoin ve kripto para borsası Coinbase, bir blog gönderisinde haftalarca süren sistem kesintilerinden ve ticaret kısıtlamalarından etkilendiği tez edilen İngiltere ve AB müşterileri için bir özür yayınladı. Bu kısıtlamalara neden olan en kıymetli noktanın değişen yasal gereklilikler olduğu tabir edildi.

Coindesk’in haberine nazaran Coinbase, durumun aylarca süren ağır müşteri ticareti faaliyetlerinden kaynaklandığını söz etti. “Değişen düzenleyici gereksinimleri” de Coinbase’in daha fazla bilgi toplamaya muhtaçlık duyduğu hesaplara süreksiz kısıtlamalar getirmesine yol açtı. Yazıda Coinbase, düzenleyici yükümlülüklerine yer vermeyi reddetti, lakin bu yükleri müşterilere “iletmede daha yeterli bir iş çıkarabileceğini” söyledi.

Şirket, düzenleyici sıkıntılarını gidermeye yardımcı olmak için bilgi toplama prosedürlerini kolaylaştırdığını söyledi. Coinbase, tüm süreçlerinin ağır ticaret günlerinde meselesiz bir halde devam etmesini sağlama konusundaki global sıkıntılar nedeniyle  özür dilemedi.

Coinbase blog gönderisinde şu sözleri kullandı:

“Kripto ekosistemindeki en emniyetli marka olarak müşteri dayanağı bizim için büyük ehemmiyet taşıyor. Lakin son haftalarda, müşteri hizmetlerimiz kendimiz için beklediğimiz düzeylerde değil. Hem özür dileme hem de bunu uygunlaştırmak için neler yaptığımızı açıklama bahtını kullanmak istedik.”

Süreksiz Kısıtlamalar

Coinbase’ten yapılan açıklamada “Birleşik Krallık ve AB’deki birtakım müşterilerimiz, son vakitlerde hesaplarına erişmekte zorlandılar yahut birtakım süreçlerde kısıtlamalarla karşılaştılar. Birtakım durumlarda, müşterilerimiz bu meseleleri gereğince süratli çözememişlerdir. Buna, birebir anda bir ortaya gelen iki faktör neden olmuştur” tabirleri kullanılarak 2 meseleye odaklanıldı:

  • Birinci olarak, geçtiğimiz iki ayda platformumuza kıymetli sayıda yeni müşteri getiren ve birçok mevcut müşteriyle yine etkileşim kuran bir yoğunluk gördük.
  • İkincisi, değişen yasal gereklilikler, kimi müşterilerimizden ek bilgiler toplamamız gerektiği manasına gelir; bu, biz bu bilgileri talep ettiğimizde hesaplarına süreksiz kısıtlamalar getirilmesi manasına gelir.

Coinbase en yüksek ahenk standartlarına bağlı olduklarını ve bu nedenle yasal yükümlülüklerinden ödün veremeyeceğini açıkladı. Platformun blog gönderisinde şu tabirler kullanıldı:

“Ancak bunun üzere ihtiyaçları müşterilerimize iletmede daha düzgün bir iş çıkarabiliriz. Müşterilerimizin muhtaçlık duyduğumuz bilgileri sağlamaları ve platformumuzda gezinmeleri ve ek yardıma gereksinim duyduklarında onları desteklemeleri için daha kolay yollar geliştirmeye de devam edeceğiz.”

Yorum Yap

Yorum Yap