1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Canon’un Sonraki EOS Gövdesinde Full Frame Sensör Olacak mı?

Canon’un Sonraki EOS Gövdesinde Full Frame Sensör Olacak mı?

canonun-sonraki-eos-govdesinde-full-frame-sensor-olacak-mi-pKFMr3l7

Photo Rumors’te ortaya atılan teze nazaran, Canon 35MM63MXSCD renk sensörünü, yatay ve dikey boyutlarda, 9740×6504 piksel ile donattı. Keza en tesirli piksel sayısının 63 MP'nin altında çözünürlük veren 9696×6464 olduğu söyleniyor.

Bu bilgi sızıntısı tıpkı vakitte Canon'un en yeni aynasız fotoğraf makinelerine ve DSLR'larına dahil ettiği Dual Pixel AF'nin varlığını da gözler önüne seriyor.

Pek çok kişi gelecek yıl Tokyo'daki Olimpiyat Oyunlarını çekmeyi planlayan fotoğrafçılara uygun, sürate odaklanan bir kamera bekliyor olsa da, bu yeni sürüm öncelikli olarak süratten çok çözünürlüğe sahip olacak üzere görünüyor.

Canon'un EOS R aynasız sistemi henüz yeni geliştirilmiş bir sistem. Ayrıca üç yaşındaki Canon EOS-1D X Mark II'nin spor ve aksiyon için otomatik odaklanma sisteminin de oldukça güçlü bir performansı bulunuyor. Tüm bunlar göz önüne alındığında, izleyici için çıkarılan bir kameranın mümkün bir aynasız tasarım yerine bir DSLR ile uyumlu olması da ihtimaller ortasında.

Canon'un hâlihazırda en yüksek çözünürlüklü kameraları, her biri 50,6 MP sensöre sahip dört yaşındaki EOS 5DS ve EOS 5DS R. Şirket, geçmişte ticari olarak temin edilebilir kameralardan fazla endüstriyel ve bilimsel uygulamalar için kameralar tasarlamasına karşın daha yüksek çözünürlükte sensörler üzerinde çalıştığını belirtti.

Yorum Yap

Yorum Yap