1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır
  3. Bu bilgisayar Windows 11’i çalıştıramıyor hatası nasıl çözülür!

Bu bilgisayar Windows 11’i çalıştıramıyor hatası nasıl çözülür!

featured

Windows 11 Microsoft’un işletim sisteminin en son sürümü olarak resmen duyuruldu. Peki Windows 10 bilgisayarınızın yeni güncellemeyi çalıştırıp çalıştıramayacağını bilmek ister misiniz!

Windows 11: Microsoft, bilgisayarınızın Windows 11‘e uyumlu olup olmadığını öğrenmek için bir uygulama sunuyor ve böylece uyumluluk hatasını çözebiliyorsunuz. Microsoft, özellikle video oyunları dünyasına odaklanan yeni bir sürüm olan PC için popüler işletim sistemi Windows 11’in yeni güncellemesini yayınladı. Duyurunun yanında, kullanıcıların bilgisayarlarının Windows 11’i çalıştırıp çalıştıramayacağını bilmeleri için minimum gereksinimler zaten yayınlanmıştı. Fakat aynı zamanda bu gereksinimlerle birlikte, Microsoft, bilgisayarımızın Windows 11 için uyumlu olup olmadığını öğrenmeniz gerekiyor.

“Bu bilgisayar Windows 11’i çalıştıramıyor” hatası nasıl çözülür?

Microsoft için ücretsiz olarak PC Health Check etkinleştirmeniz gerekiyor.

Birçok kullanıcı minimum gereksinimleri karşıladığını düşünse bile bu hata ortaya çıkıyor.

Windows 11 Gereksinimleri Neler:

Bunlar, Windows 11’i bir PC’ye yüklemek için temel gereksinimlerdir. Cihazınız bu gereksinimleri karşılamıyorsa, Windows 11’i yükleyemeyebilirsiniz:

İşlemci: 64 bit işlemci mevcut olmalı veya SoC’de 2+ çekirdekli 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı olmalı,

CPU: 1GHz veya daha hızlı 64-bit (2+ çekirdek)

Bellek: 4GB veya üzeri

Ekran: 720p (9 inç) veya üstü

Depolama: 64GB veya üzeri

GPU: WDDM 2.x ile DirectX12 ile uyumlu

Güvenlik: TPM 2.0, UEFI, Güvenli Önyükleme

İnternet bağlantısı ve Microsoft hesapları: İlk kullanım sırasında, Windows 11 Home sürümü cihaz kurulumunu tamamlamak için internet bağlantısı ve bir Microsoft hesabı gerektirir. Windows 11’in tüm sürümleri için, güncellemeleri gerçekleştirmek ve bazı özellikleri indirmek ve yararlanmak için İnternet erişimi gereklidir.

Yorum Yap

Yorum Yap