1. Ana Sayfa
  2. Borsa
  3. Bu 17 Altcoin Yatırımcılarına Müjde! İşte Detaylar…

Bu 17 Altcoin Yatırımcılarına Müjde! İşte Detaylar…


İsviçreli fintech firması Leonteq, dijital varlık ürünlerini Almanya ve Avusturya olmak üzere iki komşu bölgeye tanıttı. Şirket, Frankfurt merkezli bir bankanın yardımıyla ve kurumsal ve özel yatırımcıların ilgisine yanıt olarak kripto teklifini başlatıyor. Desteklenecek altcoin projeleri arasında ETH ve BCH’de yer alıyor.

Leonteq, büyük kripto para birimlerini kullanıma sunuyor

Leonteq, kendi pazarı olan İsviçre’de başarılı bir genişlemenin ardından Almanya ve Avusturya’daki yatırımcılara geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. Firmanın perşembe günü yaptığı açıklamaya göre, üç ülkede menkul kıymetleştirilmiş biçimde alınıp satılabilen Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) dahil olmak üzere toplam 18 kripto para birimine ulaşılabilecek.

Altcoin projelerinin listesi:

Bu kripto para birimlerine ilişkin izci sertifikaları, Leonteq’in bir basın bülteninde ayrıntılı olarak açıklanan Börse Frankfurt Zertifikate AG (Açık Pazar)’da listelenen ürünler olarak yatırımcılar için artık mevcut olacaktır. Şirket ayrıca, kripto varlıklar üzerinde yapılandırılmış ürünlerin yapılandırılması ve dağıtımı için Almanya’nın önde gelen menkul kıymet alım satım bankası olan ICF Bank AG, Frankfurt ile işbirliği yaptığını açıkladı. Bankanın Yönetim Kurulu üyesi Sasch Rinno, Leonteq’in yapılandırılmış sertifikalar ve kripto varlıklarının yerleşik bir ihraççısı olduğuna dikkat çekti. “Onlarla çalışmaktan memnunuz” diyen Rinno, şunları kaydetti:

Leonteq ile yaptığımız bu işbirliği sayesinde hem kurumsal yatırımcıların hem de özel yatırımcıların kripto paralarına olan ilgisini karşılıyoruz.

Ayrıca, Leonteq’in kripto teklif başkanı Tino Wendisch, fintech firmasının şu anda Alman ve Avusturya pazarlarında gelişen varlık sınıfının toplam piyasa değerinin yaklaşık %76’sını kapsadığını belirtti. İki ülkedeki satışları yöneten Björn Geidel, Leonteq ve ICF Bank’ın yapılandırılmış ürünlerin piyasa yapıcılığı alanında uzun yıllardır birlikte çalıştığını da sözlerine ekledi. İsviçreli fintech, kripto paralar üzerinde yapılandırılmış ürünler sunmada öncü olmuştur. Şirket, 2017’den beri İsviçre’de önde gelen kripto para birimlerinde izci sertifikaları yayınlıyor ve aktif olarak yönetilen sertifikalar veriyor. Aynı yıl Leonteq müşterilerine kısa bir takip sertifikası ve 2019’da BTC’de ters çevrilebilir bir sertifika teklif etti.

Son olarak ICF Bank, kurumsal müşterilere menkul kıymet ticareti ve sermaye piyasaları ile ilgili profesyonel hizmetler sunmaktadır. İşi ayrıca hem yerel hem de uluslararası müşteriler için piyasa yapıcılığı, icra satışları ve satış ticaretinin yanı sıra özelleştirilmiş endekslerin geliştirilmesi ve hesaplanmasına da odaklanmıştır.

Yorum Yap

Yorum Yap