1. Ana Sayfa
  2. Borsa
  3. Bloomberg Analisti: Bitcoin’in Efsanevi Mucidi Satoshi’yi Buldum!

Bloomberg Analisti: Bitcoin’in Efsanevi Mucidi Satoshi’yi Buldum!


Kripto para sever Bloomberg kıdemli analisti, gördüğü ve okuduğu her şeye dayanarak gerçek Satoshi’yi bulduğunu söylüyor. Analist Eric Balchunas, Satoshi Nakamoto takma adının arkasında kimin durduğunu bildiğine inanıyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Gerçek Satoshi kim?

Bloomberg’in ETF’lerdeki baş analisti Eric Balchunas, büyük olasılıkla gizemli Satoshi’nin gerçek hayatta kim olduğunu çözdüğünü düşünüyor. Balchunas, Bitcoin’in efsanevi yaratıcısı Satoshi hakkında incelediği tüm verilere dayanarak, onun BTC ağının geliştirilmesine yardımcı olan en eski Bitcoin destekçilerinden biri olarak bilinen bilgisayar programcısı Hal Finney olduğunu duyurmak için Twitter’ı kullandı. Balchanus’a göre Finney Nakamoto ile e-posta yoluyla iletişime geçti ve 2009 yılında onunla ilk Bitcoin işlemini gerçekleştirdi. Finney, 2014 yılında amyotrofik lateral skleroz nedeniyle 58 yaşındayken vefat etti. Balchunas’ı Finney’nin Satoshi olduğuna ikna eden son nokta, 1993’te yayınlanan bir forum mesajının ekran görüntüsü. Bu metinde Finney, temel olarak bugünlerde NFT’ler (Non-fungible tokenler) olarak bilinen “kripto işlem kartları” fikrini açıklıyor.

Başkaları da oldu

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde, Satoshi Nakamoto’nun gerçek kişiliği için başka “adaylar” önerildi. Blockstream CEO’su Adam Back onlardan biriydi. Ancak bazı kişiler kendilerini de S.Nakamoto olarak ilan ettiler. Bunların en ünlüsü, Avustralyalı bilgisayar bilimcisi ve girişimci Craig Wright. Avustralyalı bilgisayar bilimcisi ve girişimci, kendisinin S.Nakamoto olmakla ilgili açıklamalarından kamuoyu önünde şüphe duyan ve ona dolandırıcı diyen Vitalik Buterin de dahil olmak üzere kripto etkileyicilerini dava etmeye başladı.

Yorum Yap

Yorum Yap