1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. BlockTower Capital’in Kurucu Ortağı Bitcoin’in (BTC) 400.000 Dolara Ulaşacağını Söyledi

BlockTower Capital’in Kurucu Ortağı Bitcoin’in (BTC) 400.000 Dolara Ulaşacağını Söyledi

blocktower-capitalin-kurucu-ortagi-bitcoinin-btc-400000-dolara-ulasacagini-soyledi-1mTKejH1

BlockTower Capital’in kurucu ortağı Ari Paul, Bitcoin’in (BTC) önümüzdeki iki yıl içinde potansiyel olarak 10 katın üzerinde çıkar elde edebileceğine inandığını söylüyor.

Yeni bir tweet’te, blockchain yatırım firması yöneticisi, 149.000 takipçisine, boğa piyasasının 2022’nin sonuna kadar sürebileceğini ve Bitcoin’in şu anki 39.300 dolarlık fiyatı üzerinden %153 ile %915 ortasında büyüyeceğini söyledi:

“Zaman açısından tahminimce 9-22 ayımız var. Fiyat açısından tahminimce BTC, boğa koşusunu 100.000-400.000 dolar ortasında bitirecek.”

Paul, Bitcoin boğası Raoul Pal ile gerçekleşen sohbetinde Bitcoin’de uzun vadeli yükseliş fikrine sahipken, altcoin’lerin de önümüzdeki aylarda önder kripto para ünitesini gölgede bırakacağına inandığını açıkladı:

“Bu yüzden, şayet bu boğa piyasası kendisinden evvel gelenlere benziyorsa genel olarak tüm paralar muhtemelen Bitcoin’den daha âlâ performans gösterecek. Ve bu geçmişte her seferinde oldu. Genelde, aldığınız klasik pazarlarda bu meydana gelme eğilimindedir. Temelde, düşük kaliteliler önderden daha âlâ performans gösterir. Ve bunun nedeni, insanların risk toleransının artmasıdır. Bir de açgözlülük ögesi vardır. Bitcoin 5 kat artıyor, beşerler artık güçlü. Bir sonraki 5x’lerini arıyorlar. Ve Bitcoin’in onlara bunu vermesinin sıkıntı olacağını hissediyorlar. Böylelikle, birebir yüksekliğin peşinden daha düşük kaliteli varlıklara dönmeye başlıyorlar.”

Boğa piyasasının doruğunun zamanlamasına gelince, BlockTower Capital yönetici ortağı, çok açgözlülük belirtileri arayışında olduğunu söylüyor: “İzleyeceğim şeyler: yüksek kaldıraç oranına sahip perakende trader’lar tarafından yürütülen ralliler, ekosistemde fahiş düzeylerde toplam kaldıraç sayısı. Zamanlama piyasası son derece zordur. Neredeyse hiç kimse bunda sahiden güzel değil. Genel son kademe olan ‘9. vuruş’u belirlemenin çok mümkün olduğunu düşünüyorum. Buradaki zorluk, bu kademenin bir yıl sürebilmesi (bu pek muhtemel olmasa da) ve BTC’nin bu mühlet zarfında %300 artış göstermesi.”

Paul, mevcut patlama döngüsünden en düzgün formda yararlanmaya gelince, en düzgün stratejinin boyanın kurumasını izlemek olduğunu öne sürüyor.

“Bu boğa koşusunun sonuna kadar bir satın al ve tut stratejisine geçmek sıkıntı olacak. Etkin trader’lar için, zamanlama ve rotasyonla çok sayıda alfa eklemek katiyen mümkündür, fakat yanlışların fırsat maliyeti yüksektir.”

Yorum Yap

Yorum Yap