1. Ana Sayfa
  2. Borsa
  3. Bitcoin ve Ripple Balinaları Harekete Geçti! Coin’ler Nereye Gidiyor?

Bitcoin ve Ripple Balinaları Harekete Geçti! Coin’ler Nereye Gidiyor?


Bitcoin ve Ripple balinalarından değişik transferler geliyor. Santiment’te borsalardaki BTC arzının, son 26 ayın en düşük düzeyinde olduğunu açıklarken, bir öteki on-chain data sağlayıcısı Whale Alert grubu, Twitter üzerinden yayınladığı XRP balina transferlerini kaldırdı. Süreçler hangi cüzdanlar ortasında, hangi ölçüde gerçekleşti? Yanıtlar şu şekilde…

674 milyon dolar Bitcoin transferi gerçekleşti

Bitcoin balinaları iki aylık bir yaz krizden sonra hareketleniyor. Whale Alert’ın açıkladığı tek bir süreçte, bir Bitcoin balinası 674.000.000 dolara denk gelen 15.000 BTC’yi taşıdı ve bu, şu anda yazı yazılırken 674.000.000 doların üzerinde bir kıymete sahiptir. Datalara nazaran transfer, en büyük Bitcoin hacmine sahip Binance’den, Ağustos 2019’da Coinbase tarafından satın alınan kripto saklama şirketi Xapo’nun bir cüzdanına gerçekleşti.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız, Blockchain analitik firması Santiment’te, kripto borsalarındaki ve dışındaki Bitcoin hareketlerine işaret eden tahlillerini yayınlıyor. Firmanın borsalara yönelik son tespitleri, tutulan BTC düzeyinin 26 ayın en düşük düzeyine düştüğünü ve Bitcoin sahipleri için potansiyel olarak yükseliş tablosu çizdiğini gösteriyor. Santiment’in açıklamaları şu halde:

Borsalardaki BTC oranı artık Haziran 2019’dan bu yana en düşük düzeyine geriledi. Bu 26 ayın en düşük düzeyi, daha az arz risk altındayken büyük borsa satışları daha az yaygın olduğu için Bitcoin sahipleri için bir inanç işareti olarak görülebilir.

Ripple balinaları hareketlendi, tweet’ler kaldırılıyor!

Bitcoin’in yanında, son 20 saat içinde toplam 126.553.386 dolara muadil 123.2 milyon XRP transferi de (1.03 dolardan) tespit edildi. Aktarılan XRP’lerin 20 milyonu, Ripple’ın RL18-VN cüzdanından Meksika’daki ortağı Bitso’ya gönderildi. Bu borsa, Latin Amerika’daki en büyük kripto borsasıdır ve bölgede Ripple’ın ODL teknolojisini etkin olarak kullanmaktadır.

Ek olarak, Kasım 2019’da, San Francisco’dan fintech şirketi bu borsaya açıklanmayan ölçüde fon yatırdı. Bu yılın başlarında Bitso, Latin Amerika’daki en büyük kripto para borsası olmak için bir finansman tipinde kâfi parayı topladı. Ek olarak, bir öbür ticaret platformu Bybit, 88.237.930 XRP’yi (87.644.550 dolar) Binance’e aktardı. Bittrex platformu da, Upbit’e 15 milyon XRP aktardı.

Dikkat çeken bir gelişmede, Whale Alert’in arka arda iki gündür XRP ile ilgili süreçleri Twitter hesabından kaldırmasıyla geliyor. Tweet’ler akışta kalmasına karşın, tıklanıldığı vakit ulaşılamamaktadır. Ayrıyeten, bu tweet’lere ait datalar, “mevcut değil” tweetin’de verilen temaslara tıklanıldığında görülebilmektedir. Ek olarak, bir öbür analitik firması Bithomp web sitesinden de ulaşılabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap