1. Ana Sayfa
  2. Borsa
  3. Bitcoin ve Ethereum Balinaları Harekete Geçti! Coin’ler Nereye Gidiyor?

Bitcoin ve Ethereum Balinaları Harekete Geçti! Coin’ler Nereye Gidiyor?


Bitcoin balinaları, fiyat 43.400 dolarla son bir ayın en yüksek düzeyinde süreç görürken, büyük ölçülerde BTC taşıyor. Bu hareketlerin gerçekleştiği saatlerde, Ethereum balinaları da bir dizi transferler kaydetti. Detaylar şu şekilde…

Whale Alert ve Santiment devasa ölçülerde BTC transferi tespit etti

Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız Whale Alert’e nazaran, BTC balinalarından biri geçtiğimiz saatlerde 1.78 milyar dolar pahasında 41.671 BTC’yi hareket ettirdi. On-chain araştırma firması Santiment’te Bitcoin ve altcoin’ler Mayıs 2021’deki düşüşlerden kurtulurken, balinaların BTC varlıklarını artırmaya devam ettiğini rapor ediyor. Santiment’in açıklamaları şu biçimde:

“Milyoner kesimi” yahut 100 ile 10.000 BTC ortasında tutan yatırımcılar ortasındaki BTC sahipliği yüzdesi, Haziran ayından bu yana keskin bir halde arttı ve bu da derin cebe sahip yatırımcıların Bitcoin’in toplam arzının yaklaşık yarısını biriktirmesine müsaade verdi.

Santiment ayrıyeten, 100 ile 10.000 BTC tutan Bitcoin adreslerinin, şu anda toplam Bitcoin arzının %49,11’ine ve hala geçen hafta kaydedilen ATH olan %49,18’e çok yakın olduğunu kaydediyor. Firmaya nazaran bu balina kümesi, izlenmesi gereken en değerli hareketleri kaydediyor.

Ek olarak, Bitcoin’in son 30 günün en yüksek düzeyine sıçraması, Santiment nazaran BTC trader’larının coşkusunun azalmasıyla birlikte geliyor. Santiment’ın tahlilleri şu halde:

Bitcoin, Cuma üst istikametli ivme kazandı ve 18 Mayıs’tan bu yana birinci defa 43.000 doların üzerine çıktı. Ani yükseliş, piyasalar tarihî olarak kitle beklentisinin zıddı istikamette hareket ettiğinden, trader’lar BTC üzerinde soğumaya başladıkça geliyor.

Bitcoin’le birlikte Ethereum balinaları da hareketleniyor

Bitcoin balinalarının artan transfer süreçleriyle bir arada, on-chain bilgilerine nazaran ETH balinaları da yığınların halinde hareket ediyor. Bilgileri paylaşan Whale Alert, bir avuç hayli büyük sürece işaretliyor. Ölçümlere nazaran gizemli bir balina, son 24 saat içinde yaptığı ikinci milyon dolarlık ETH sürecinde Perşembe günü bilinmeyen bir cüzdan adresine yaklaşık 100 milyon dolar pahasında 36.000 ETH gönderdi. Tıpkı vakitte, farklı bir Ethereum balinası, 64 milyon dolar kıymetinde 23.800 ETH’yi birebir 24 saat içinde bilinmeyen bir kripto cüzdanına geçirdi. Günün en büyük ETH süreci de, tekrar bilinmeyen bir balina cüzdanından bir başkasına 113 milyon doların üzerinde 41.465 ETH göndermesini içeriyordu.

Sonuç olarak, on-chain ölçümlerine nazaran balinalar bir oldukça meşgul gözüküyor. Whale Alert’e nazaran, büyük bir BTC sahibi, tek bir süreçte 428 milyon dolardan fazla pahasında 11.203 BTC gönderdi. Gönderen cüzdanın kendi ismine sırf iki süreci bulunuyor ve bir gün sonra 65 cüzdana göndermeden evvel cüzdanda devasa ölçüde BTC topladı. Bu ortada, Whale Alert’e nazaran, üstte bahsedilen cüzdanların hiçbiri, kripto paraların potansiyel olarak açık piyasada satılabileceği kripto para borsalarına varlık göndermiyor.

Yorum Yap

Yorum Yap