1. Ana Sayfa
  2. Borsa
  3. Bitcoin, DOGE ve XRP Geçildi: Bu Altcoin İnanılmaz Yükseldi!

Bitcoin, DOGE ve XRP Geçildi: Bu Altcoin İnanılmaz Yükseldi!


Ravencoin (RVN) fiyatı güçlü bir ralli yakaladı ve son 24 saate %30, son 7 günde %100 yol kat etti. Yazının yazıldığı sıralarda 0.1347 dolardan işlem görüyor. Bitcoin, DOGE ve XRP’nin haftalık %15’leri aşan kazançlarını katlayarak geride bıraktı. Yükselişin nedenlerini ve bekleyen seviyeleri inceliyoruz. Altcoin RVN’yi tanıyarak başlayalım…

Altcoin Ravencoin (RVN) nedir?

Günün ve haftanın yıldızı RVN, varlıklar arası bir köprü olmayı hedefleyen ve belirli bir işlevi en verimli şekilde gerçekleştirmek için tasarlanmış, özel kullanım durumlarına göre ayarlanabilen P2P bir Blockchain’dir. Bu arada, Bitcoin kodundan bir fork’la ayrılarak inşa edilmiştir. 31 Ekim 2017’de yapılan ilk duyurusunun ardından, 3 Ocak 2018’de piyasaya sürülmüştür. Detaylı “Ravencoin (RVN) nedir?” makalemize buradan ulaşabilirsiniz.

RVN’nin ekonomisi, sınırlı sayıda arza sahiptir. Bu oranlar:

  • Dolaşımdaki arz: 9.396.980.000 RVN
  • Toplam arz: 9.396.980.000 RVN
  • Maksimum arz: 21.000.000.000 RVN, şeklinde belirlenmiştir.

Ravencoin (RVN)’de neler yaşandı?

Ağuston’un ikinci haftasında 2x haberiyle gündeme gelmesine karşın, RVN yatırımcıları son aylarda zor seviyelerle mücadele ediyordu. RVN’nin toplam piyasa değeri, Nisan sonundaki 2.01 milyar dolarlık zirvelerinden 21 Mayıs’ta 878 milyon doların altına geriledi. Bu dönemde, Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Çinli düzenleyicilerin körüklediği, kripto borsaları, madencilik kısıtlamaları ve finansal kurumların olumsuz etkileri oldu.

RVN yükselişini ne tetikledi?

Bu dönemin ardından, geliştiricilerin ve kullanıcıların hemen hemen her varlık için token oluşturmasına izin veren blok zinciri tabanlı protokol olan Ravencoin, 5 Ağustos’ta başlayan %21’lik yukarı yönlü ivme yakaladı. Bu artış, Bitcoin’in ve diğer altcoin’lerin kazandığı yükseliş eğilimi sırasında gerçekleşti. Sonrasında RVN’nin yükseliş momentumu devam ederek, kripto piyasalarında daha yüksek bir profile ulaştı. Şu anda, RVN için en çok merak edilen konu, ATH’si olan 0.37 dolara ulaşıp ulaşamayacağı oluyor. Teknik analizlere göre, Bitcoin ile benzer özelliklere sahip olan Ravencoin’in Proof of Work kullanması nedeniyle Ocak 2022’de halving’i gerçekleşecek. Bu nedenle, 5.000’den 2.500’e düşen madencilik ödülleri altcoin RVN’ye olan talebi artırıyor.

Son olarak, RVN yükselişinin yanında, toplam kripto para piyasa değeri de gün içinde %5’ten fazla artarak 1,92 trilyon dolarlık yerel bir zirveye ulaştı. 20 Mayıs’ta piyasa değeri 2 trilyon doların altına düştüğünden bu seviyeleri ilk kez geri kazanıyor. Son 7 günde Bitcoin ve Ethereum sırasıyla %19.46 ve %26.29 değerlendi.

Yorum Yap

Yorum Yap