1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Bitcoin (BTC) Yükselirken, Tartışmalı Platform Robinhood Kripto Para İşlemlerini Kısıtlıyor

Bitcoin (BTC) Yükselirken, Tartışmalı Platform Robinhood Kripto Para İşlemlerini Kısıtlıyor

bitcoin-btc-yukselirken-tartismali-platform-robinhood-kripto-para-islemlerini-kisitliyor-UNlulNVg

Sansasyonel trade uygulaması Robinhood, The Block’ta yer alan habere nazaran “olağanüstü piyasa koşulları” nedeniyle kripto para trade’ini kısıtladı. Sorunlar, Tesla CEO’su Elon Musk’ın dayanağından sonra Bitcoin’in (BTC) bugün 37.000 doları aşmasının akabinde ortaya çıktı.

Tanınan Bitcoin savunucularından Anthony Pompliano, bahisle ilgili bir açıklama yaparak, “Robinhood artık de kripto para ticaretini kısıtlıyor. Bu eser ve hizmetleri merkezden almalıyız. Yeni merkezi olmayan finansal sistemin bir modülünü oluşturuyorsanız, sizinle konuşmak ve potansiyel olarak yatırım yapmak istiyorum” sözlerini kullandı.

Kullanıcılar, trade uygulamasının bugün kripto para alımları için anında para yatırmayı durdurduğunu bildirdi. Robinhood, “olağanüstü piyasa şartları nedeniyle” bu çeşit alım satımları kapattığını söyleyerek hareketi doğruladı. Hareket, tanınan “Doge” meme’ine dayanan kripto para ünitesi Dogecoin‘in %800’e varan bir artış göstermesinden sonra geldi.

Robinhood Reaksiyon Almaya Devam Ediyor

Kripto para topluluğu Robinhood’un bu kararına reaksiyon gösteriyor. Tanınan analistlerden Crypto Michael, “Robinhood’u kısıtlamalı ve merkeziyetsiz borsalara yönelmeliyiz” tabirlerini kullandı.

Öte yandan Bitcoin‘in yükselmesiyle bir arada Coinbase platformuna ulaşılamadığı da söz ediliyor. Tüm bunlar göz önüne alındığı vakit kripto para topluluğu merkeziyetsiz borsalara geçmenin elzem olduğu fikrine daha çok inanmaya başladı.

Yorum Yap

Yorum Yap