1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Bitcoin (BTC) Hareketleri Bir Altcoin Rallisini Tetikler mi?

Bitcoin (BTC) Hareketleri Bir Altcoin Rallisini Tetikler mi?

bitcoin-btc-hareketleri-bir-altcoin-rallisini-tetikler-mi-aHDmy2RK

Bitcoin’in (BTC) devam eden rallideki fiyat düzeltmesi hayli kısa sürdü ve varlık CoinMarketCap‘ten gelen bilgilere nazaran yazını yazıldığı sırada 32.200 dolar düzeyinde  işlem görüyordu.

Trader’lar tabandaki kayıplara katlanırken kurumlar satın almaya devam etse de, düşüş yatırım akışının istikametini değiştirdiği için altcoinleri ödüllendiriyor üzere görünüyor. %100 HODLing yapan Bitcoin cüzdanlarının karlı olmasına rağmen, şu anda kârda olan %88 HODLer var. Bitcoin’in hakimiyet oranı ise yazının yazıldığı sırada %63.2 idi. Bu çift haneli yararlarla altcoin satın alarak kullanıcılar ortasında bir satış ve düşüş hissine işaret edebileceğini gösteriyor.

Mevcut piyasa döngüsünde, LINK, UNI, ATOM, MKR ve CEL üzere altcoin’ler, piyasa kıymetine nazaran birinci 40 altcoin ortasında ve Bitcoin’in yatay yükselişi, son 24 saatte bu altcoin’ler için çift haneli yararlara yol açtı. Daha spesifik olarak, birkaç altcoin’in yatırım getirisine bakıldığında Aralık 2020’den bu yana 30 günlük ortalamada daha yüksek çıkarlar elde edildi.

Grafikte en yeterli altcoin’ler için geçen hafta ROI’de kıymetli bir artış olduğu görülüyor. XLM ve AAVE için %20’den %120’ye artış oldu. Bitcoin ile olan korelasyon nedeniyle, Bitcoin’in rangbound fiyatının, genel piyasa pahası düşmüş olsa da, altcoin fiyatı ve yatırım getirisindeki artışı tetiklemesinin mümkün olduğu sonucuna varmak inançlıdır.

Altcoin’ler İçin Olumlu İşaretler

Yan hareket nedeniyle değerli geri kazanımlar sağlayan en âlâ altcoin’ler, bir haftada %5’in üzerinde çıkarla DOT, %18,8 ile LINK ve öbürleri ortasında %8,8 ile XTZ oldu. Çift haneli karlar ve hacimdeki ek artış, Bitcoin menzil sınırlaması olmasaydı güç olabilirdi. Ayrıyeten, bu boğa koşusunda, Bitcoin maksimalistlerinin 2017’deki ICO’lardan daha sessiz olması da yarar göstermiş olabilir. Bu, son iki ayda piyasa kıymeti ve TVL’de artış gösteren DeFi ve altcoin‘ler için olumlu bir işaret olarak kabul edilebilir.

Son gönderisinde ByzGeneral, birden fazla altcoin’in Bitcoin‘den daha güzel performans gösterdiğini belirtti. UNI ve LINK’in yatırım getirisi öbür altcoin’lere kıyasla değerli ölçüde arttığı için Bitcoin’in konsolidasyonu altcoin piyasası ve bilhassa DeFi için karlı oldu.

Mevcut piyasa döngüsünden evvel, 2020’nin başlarında, DeFi projeleri Bitcoin’in yarılanması ve akabinde fiyat düşüşü yoluyla piyasa kıymetine milyonlar ekledi. Fiyattaki düşüş rangebound göz önüne alındığında, bir altcoin rallisine katkıda bulunması mümkündür.

Yorum Yap

Yorum Yap