1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Bitcoin (BTC) Düşüş Yaşıyor! Fiyattaki Bu Gerileme Devam Eder mi?

Bitcoin (BTC) Düşüş Yaşıyor! Fiyattaki Bu Gerileme Devam Eder mi?

bitcoin-btc-dusus-yasiyor-fiyattaki-bu-gerileme-devam-eder-mi-3HwgwAlp

Bitcoin (BTC), son 24 saatte %6 oranında kıymet kaybı yaşadı. Kripto para ünitesi, evvelki gün Tesla’nın BTC satın aldığı haberiyle yükselişe geçmiş ve Coingecko datalarına nazaran ATH’sini 48.030 dolarda oluşturmuştu. Ama BTC, bu yükselişini devam ettiremedi.

Önder kripto para ünitesi Bitcoin, son 24 saatte %6, son 1 saatte ise %2 oranında paha kaybı yaşadı. BTC, yazının yazıldığı sırada 44.158 dolardan süreç görüyordu. Bitcoin’in bu düşüşü kimi analistler tarafından sağlıklı bir düzeltme olarak değerlendirilse de yatırımcıların bir kısmı panik yapmaya başladı.

Yerli analistlerimizden Bozok Coin, Bitcoin’in şu anki fiyat hareketlerini yorumlayarak “En yüksek 48.200 gördük… Şu anda 44 bindeyiz, 42 bin düzeyinde tutunursa yeni konumlar açarım. Aksi takdirde 38 bini beklerim” sözlerini kullandı.

Tanınan analist Nebraskan Gooner, 2 saat evvel Bitcoin’in zayıflık gösterdiğini lisana getirmiş ve şu sözleri kullanmıştı:

“Bitcoin biraz zayıflık gösteriyor. Çok yakında 46.200 doları geri kazanmamız gerekiyor, aksi takdirde bir sonraki dayanağın olduğu 44.000 dolarlık alana geri dönebiliriz. Şu anda farklı şeyler var. 1.337 fib’de yeni bir yüksek red ile bir parabol sorunu var.”

Nebraskan Gooner, bu tweet’inin ardıdan düşüşün devam etmesiyle bir arada “44.000 dolarlık alan takviyesi test edildi” sözlerini kullandı.

U.Today’den Denys Serhiichuk ise Bitcoin hakkında şunları söyledi:

“Dün boğalar koşularına devam ettiler ve 48.000 dolar düzeyini test ettiler. Yeni bir ATH kaydedildi. Daha sonra 45.200 dolara gerileyen alıcılar büyümeye devam etmeye çalıştı lakin günün sonunda 48.000 doların üzerine çıkamadılar. Parite bugün bu direncin üstesinden gelebilirse, bu hafta alıcılar 50.000 dolarlık ruhsal seviyeyi test edecek.”

Analist Deep Blue, Bitcoin’in kapanışını 47.200 dolar üstünde yapması durumunda amacın 56.000 dolar olacağını tabir etti. Deep Blue, 47.200’ün panik havasını kaldırabileceğini söyledi.

Silver Bullet isimli yatırımcı, Bitcoin’de görülen bu düşüş hakkında şu tabirleri kullandı:

“Bir boğa piyasasında olduğumuzu her vakit hatırla. Dipler satın almak içindir. Favori altlarınıza birtakım teklifler verin. BTC düzeltmeleri, onları kullanacak kadar gözü pek olanlar için fırsattır.”

Yorum Yap

Yorum Yap