1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Bir Oyun Stüdyosu, 2021’in Ortasına Kadar Evden Çalışma Planlarını Açıkladı

Bir Oyun Stüdyosu, 2021’in Ortasına Kadar Evden Çalışma Planlarını Açıkladı


Bu yılın başlarında ortaya çıkan ve tüm dünyayı tesiri altına alan COVID-19 salgını, bir dizi oyun stüdyosunu ( 343 Industries, Bungie ve Nintendo) virüsün çalışma ortamında yayılmasına önlemek için uzaktan çalışma siyasetlerini uygulamasına sebep oldu. Bu süreçte birçok oyun stüdyosunun oyunu ertelendi. Lakin bu süreci süratli bir formda atlatan stüdyolar tekrar çalışmalarına geri döndü.

Son olarak, Avustralya’daki Wargaming Sydney stüdyosu, meskenden çalışma siyasetlerinin en az Haziran 2021′ kadar devam edeceğini duyurdu ve çalışanlarına yakın vakitte ofise dönemeyeceklerini belirtti.


Avustralya’da salgın çoklukla Victoria eyaletiyle sonlu olsa da, işletmeler yine açılmaya başladı. Lakin Sidney’de hala kimi toplu bulaşma hadiseleri ortaya çıkıyor.

Ünlü geliştirici şirketi Blizzard’da çalışan Tami Sigmund, bu kararları tüm oyun stüdyolarının alması gerektiğini belirtti.Sigmund, “Oyunlardan hiç kimsenin önümüzdeki yaza kadar ofise geri döneceğini sanmıyorum” dedi.

Pandemi süreci, oyun stüdyolarının çalışmalarını etkilemesinin yanı sıra, birçok büyük etkinliğinde ertelenmesine sebep oldu. Umarız bu süreç en kısa müddette son bulur ve olağan hayatımıza geri dönebiliriz.

 

Yorum Yap

Yorum Yap