1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Bing Haritalar’da Artık Trafik Canlı Olarak İzlenebiliyor

Bing Haritalar’da Artık Trafik Canlı Olarak İzlenebiliyor

bing-haritalarda-artik-trafik-canli-olarak-izlenebiliyor-KYYVVc8f

2017 yılının başlarında Microsoft, Bing Haritalar’a gerçek vakitli trafik akışını gösteren bir özellik eklemişti. Bu özellik sayesinde özelliğin yayımlandığı 55 ülkedeki kullanıcılar, trafik akışını gerçek vakitli olarak görüntüleyebiliyor ve gidecekleri yolları ona nazaran ayarlayabiliyorlardı. Bugün, Redmond tabanlı şirket navigasyon uygulaması için yeni bir özellik tanıttı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, Bing Haritalar’da muhakkak bir yolu seçerek trafik kameralarından eşzamanlı manzaralar alabilecek.

Yeni özellik ile birlikte, kullanıcıların belli bir bölgedeki mevcut trafik akışını görüntülemek için trafik kamerası simgesine basması kâfi olacak. Kullanıcıların erişebileceği trafik kameralarının, muhakkak istikametlerle sonlu olduğunu söylemekte yarar var. Yeni özelliğe ayrıyeten Bing Haritalar uygulamasının internet arayüzündeki ‘trafik’ seçeneğinden de erişilebilecek.

Mart ayında eklenen özellik ile birleşince, trafik kamerası özelliği çok daha faydalı olacak. Mart ayı güncellemesiyle gelen özellikte yollar trafik yoğunluğuna nazaran çeşitli renklere bürünüyor. Örneğin, turuncu renkteki yollar trafiğin aktığını gösterirken kırmızı renkteki yollarsa ağır bir trafiğin bulunduğunu işaret ediyor.

Microsoft’un getirdiği bu yeni özellik sayesinde, kullanıcılar belli yerlerdeki trafik tıkanıklıklarından haberdar olup haritalarını ona nazaran ayarlayabilecek. Kullanıcılar ayrıyeten ağır kar yağışı, rüzgâr fırtınası ve sel üzere mevsimsel hareketlerden de haberdar olabilecek. Seyahate çıkacak kullanıcıların mevsimsel hareketler nedeniyle geçemeyecekleri bölgeleri görebilmeleri ve tehlikeli yol şartlarına karşı hazırlıklı olmalarını sağlayabilecek bu uygulama, vadettiklerini yerine getirdiği takdirde epeyce başarılı olacağa benziyor.

Yorum Yap

Yorum Yap