1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Binance CEO’su Açıkladı: Tüm Dogecoin’lerin (DOGE) %27’si Tek Bir Adreste Tutuluyor!

Binance CEO’su Açıkladı: Tüm Dogecoin’lerin (DOGE) %27’si Tek Bir Adreste Tutuluyor!

binance-ceosu-acikladi-tum-dogecoinlerin-doge-27si-tek-bir-adreste-tutuluyor-ikLE6ZRN

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Dogecoin‘in (DOGE) artılarını ve eksilerini paylaştı. Zhao’ya göre Elon Musk, DOGE’un havalı PR müdürü.

Bugün erken saatlerde, Binance CEO’su CZ meme coin’e sahip olmanın artılarını ve eksilerini sıraladığı kısa bir analiz paylaştı. CZ’ye göre Dogecoin, projenin “havalı ve eğlenceli PR Yöneticisi” Elon Musk avantajına sahip.

CZ ayrıca projenin “çekirdek ekibi” olmadığını ve bu nedenle “terk edildiğini” vurguladı. Zhao, Dogecoin analizini aşağıdaki açıklama ile paylaştı ve tüm DOGE’ların %27’sinin tek bir adrese ait olduğuna işaret etti.

“#DOGE’un bazı artıları/riskleri:

Artıları: Havalı, eğlenceli, halkla ilişkiler yöneticisi Elon Musk. Merkeziyetsiz çünkü “çekirdek ekibi” yok. Terk edilmiş.

Riskleri: 1 adres tüm #DOGE’ların %27’sini elinde tutuyor. İlk 20 adres ise tüm #DOGE’ların %50’sinden fazlasını tutuyor. Kısmen merkeziyetsiz ve terk edilmiş.”

En Büyük Balina 34,8 Milyon DOGE Tutuyor

CZ, Dogecoin analizinin Coinmarketcap ve Blockchair.com aracılığıyla elde edilebilen halka açık bilgilere dayandığını ifade etti. İkinci kaynaktan, bir adresin 34.812 milyon DOGE’u elinde tuttuğu görülebilir. Bu miktar, dolaşımdaki 128.233 milyon meme-coin’in % 27.14’üne denk geliyor.

Aşağıda Blockchair.com verileriyle Dogecoin’in en iyi 10 balinasının ekran görüntüsü bulunmaktadır.

Dogecoin Bir Kez Daha Yükseldi

Sabah saatlerinde Dogecoin, dünkü 0.032 dolarlık seviyesinden yaklaşık %70 oranında artış yaşamıştı. DOGE, Elon Musk sayesinde yaşadığı 0.060 dolara kadar etkileyici bir yükselişin ardından geri çekildi ve yazının yazıldığı sırada 0.052 dolardan işlem görüyordu.

Teknik analiz açısından, aşağıdaki 6 saatlik DOGE/USDT grafiği, takip edilecek saatler ve günlerde 0,060 doların üzerinde olası bir devam edişin ipuçlarını veriyor.

Grafikte şu detaylara dikkat edilebilir:

  • Ticaret hacmi yeşil renkte
  • 6 saatlik MACD, taban çizgisinin üzerinde yükselişe geçmek üzere
  • DOGE’un 0,052 dolar olan mevcut fiyatı, 50, 100 ve 200 6 saatlik hareketli ortalamaların üzerinde
  • 0,050 dolarlık destek bölgesi tutulursa, Dogecoin son zamanların en yüksek seviyesi olan 0,087 doları yeniden test etmeye çalışabilir

Not: Dogecoin ile ilgili tüm analizlerde olduğu gibi, trader ve yatırımcılar DOGE’un fiyat hareketlerinin hızlı ve öfkeli olduğunu ve risk içerdiğini unutmamalı. 

Yorum Yap

Yorum Yap