1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Beklenen G7 Zirvesinden Kripto Paralarla İlgili Bir Sonuç Çıktı mı?

Beklenen G7 Zirvesinden Kripto Paralarla İlgili Bir Sonuç Çıktı mı?

beklenen-g7-zirvesinden-kripto-paralarla-ilgili-bir-sonuc-cikti-mi-atVqOYh6

G7 ülkeleri bugün yeni tip koronavirüsün iktisada olan tesirlerini ve dijital vergilendirme konularını görüşmek için toplandı. Tepeden kripto para piyasalarını etkileyecek rastgele bir sonuç çıkmadı.

Bilindiği üzere Japonya Maliye Bakanı’nın evvelki açıklamalarına bakılarak G7 doruğunda kripto para ünitelerinin konuşulacağı düşünülmüştü. Lakin beklenen toplantıda kripto paralar neredeyse hiç konuşulmadı. Kripto paralarla ilişkilendirilebilecek husus olarak yalnızca dijital vergilendirme konusundan bahsedildi. Dünyanın git gide dijital hale gelmesiyle vergilendirmelerin de zorlaştığı vurgulandı.

Birleşik Krallık Maliye Bakanı Rishi Sunak, bu bahisle ilgili çalışmalar yaptıklarını vurguladı. İngiltere Başkanlığı altında birinci G7 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Liderleri toplantısına başkanlık eden Rishi Sunak, önümüzdeki yıl için işlerin korunmasını ve global ekonomik güzelleşmeyi desteklemeyi de içeren önceliklerini belirledi ve vergi konusunda global bir tahlile ulaşmak için çalıştıklarını vurguladı. Dorukta iktisadın dijitalleşmesinin yarattığı zorluklar ve dünyanın en savunmasız ülkeleri için gerekli dayanağı sağlama mevzuları konuşuldu.

Teşvik Paketleri Artabilir

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, G7 doruğunda iktisat önderlerine teşvik paketlerini artırmalarını ve Biden idaresinin iklim değişikliğini durdurmak için çok taraflı mutabakatlara açık olduğunu söyledi.

ABD Hazine Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya nazaran, Yellen G7 ülkelerindeki meslektaşlarına süratli ve kalıcı ekonomik toparlanma için teşvik paketlerini artırmaları gerektiğini söyledi.

Yorum Yap

Yorum Yap