1. Ana Sayfa
  2. Borsa
  3. Balinalar Ripple’a Hücum Ediyor: “Bu Seviyeler Ufukta!”

Balinalar Ripple’a Hücum Ediyor: “Bu Seviyeler Ufukta!”


Ripple (XRP), ardındaki satın alma baskısı arttıkça daha yüksek düzeylere hazır görünüyor.

  • Ripple’ın XRP tokeni son 24 saatte %20’den fazla arttı.
  • Yükselen fiyat hareketi, biriken büyük balinalar tarafından destekleniyor.
  • Daha fazla satın alma baskısı analistlere nazaran, XRP’nin 1,25 dolara yükseldiğini görebilir.

Kripto para üniteleri daha yüksek düzeylere çıktıkça piyasa iştirakçileri durumlara giriyor. XRP, balinalardan gelen büyük satın alma baskısıyla körüklenen son yükselişte liderliği alan altcoin’lerden biri.

Ripple (XRP), yükseliş trendini sürdürüyor! Sırada ne var?

Ripple’ın XRP tokeni patlıyor. Altcoin, 11 Ağustos’ta 1 dolarlık ruhsal direnç düzeyini aştıktan sonra kısa bir konsolidasyon periyoduna girdi. Fiyat hareketi, 4 saatlik grafikte simetrik bir üçgenin oluşmasına neden olan bir dizi düşük doruklar ve daha yüksek düşüşler ile karakterize edildi. Satın alma siparişlerindeki ani artış, XRP’nin son birkaç saat içinde konsolidasyon modelinden çıkmasına müsaade verdi. Teknik oluşum, üçgenin y ekseninin yüksekliğini ölçüp kırılma noktasına ekleyerek amacı yaklaşık %20 oranında yansıtıyor.

Kaynak: TradingView

Daha fazla üst istikametli baskı analistlere nazaran, XRP’yi 1,25 dolara fırlatabilir. Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, davranış tahlili platformu Santiment, piyasa pahasına nazaran altıncı en büyük kripto para ünitesinin, üst potansiyeline ulaşmak için muhtaçlık duyduğu satın alma baskısına sahip olduğunu gösteriyor. Tedarik dağılımına nazaran, son üç günde 1 milyondan fazla XRP tokeni tutan adres sayısı yaklaşık %4,4 arttı.

10 Ağustos’tan bu yana yaklaşık 14 balina XRP ağına katıldı

10 Ağustos’tan bu yana yaklaşık 14 balina Ripple ağına katıldı. Ripple’ı destekleyen artan sayıda büyük yatırımcı birinci bakışta değersiz görünebilir. Yeniden de bu balinaların XRP’de 1,17 milyon doların üzerinde varlık tuttuğu düşünüldüğünde, satın alma siparişlerindeki ani artış kıymetli.

Kaynak: Santiment

Analistlere nazaran, 1,14 dolarlık dayanak düzeyi devam ettiği sürece yükseliş tezi geçerli olacak. Bu kritik dayanak düzeyinin üzerinde tutunamamak analistlere nazaran, XRP’yi bir sonraki kıymetli talep bariyerine 1,05 dolara iten kar almada bir artışa yol açabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap