1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Bakan Yardımcısı’ndan Instagram kesintisi açıklaması!

Bakan Yardımcısı’ndan Instagram kesintisi açıklaması!

featured

Geçtiğimiz saatlerde dünya genelindeki kullanıcılar Facebook, WhatsApp ve Instagram uygulamalarına erişimde birtakım problemler yaşadı. Birkaç saat boyunca süren erişim sorunu sırasında, kullanıcılar başka toplumsal medya platformlarında reaksiyonlarını lisana getirdi. Kelam konusu gelişmelerin akabinde Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, hususla alakalı birtakım açıklamalarda bulundu. Bakan Yardımcısı Sayan tarafından Instagram kesintisi hakkında yapılan açıklamayla ilgili ayrıntılar haberimizde.

Bakan Yardımcısı WhatsApp, Facebook ve Instagram kesintisi hakkında açıklama yaptı!

WhatsApp, Facebook ve Instagram servislerinde dünya genelinde erişim sorunu yaşandığını belirten Sayan, küresel kaynaklı meseleden ülkemizdeki kullanıcıların da etkinlendiğini vurguladı. Bununla birlikte sorunun Türkiye’deki operatörlerden kaynaklı olmadığını da aktardı. Tüm bunların akabinde Bakan Yardımcısı Sayan, bu hususlarda yerli yazılım kullanmanın da kıymetini vurguladı.

Twitter üzerinden yaptığı açıklamaların akabinde Sayan, servislerdeki erişimin olağana döndüğünü belirten farklı bir tweet daha attı. WhatsApp, Instagram ve Facebook’ta yaşanan erişim sorunu yaklaşık üç saatlik müddetin akabinde olağana döndü. Şimdilik bahisle alakalı resmi bir açıklama yapılmadı. Geçtiğimiz haftalarda tekrar WhatsApp, Facebook ve Instagram uygulamalarını kapsayan uzun müddetli bir kesinti daha yaşanmıştı.

Yorum Yap

Yorum Yap