1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır
  3. Aynı WhatsApp hesabı iki telefonda nasıl kullanılır!

Aynı WhatsApp hesabı iki telefonda nasıl kullanılır!

featured

Aynı WhatsApp hesabını iki ayrı telefonda paylaşmak mı istiyorsunuz. Bunu teknik olarak henüz yapamazsınız. İki telefon numarasına sahip bir WhatsApp hesabına sahip olma seçeneğiniz de yok. İkinci bir telefonunuz varsa ve ilk telefonunuzda WhatsApp‘ı devre dışı bırakmak istemiyorsanız bu yöntemi bir deneyin.

Yakın gelecekte bu özellik WhatsApp’a gelebilir. WhatsApp’ın önümüzdeki birkaç ay içinde beta olarak yayınlanması beklenen çok cihazlı bir özellik üzerinde çalıştığını doğruladı. WhatsApp hesabınıza dört cihaz bağlayabileceksiniz ve başlangıçta WhatsApp Web, WhatsApp Masaüstü ve Portal ile sınırlı olacak olsa da, WhatsApp’ın aynı zamanda bir çıkış seçeneği üzerinde çalışıyor olması, sonunda birden fazla mobil cihazı da bağlayabileceğimiz konusunda bize umut veriyor.

İki farklı telefonla aynı WhatsApp hesabına bağlanma!

WhatsApp’ın aynı anda iki telefonda çalışmasını sağlamak için çok basit bir geçici çözüm var. Çözüm WhatsApp Web ve WhatsApp uygulamasını her iki telefonda da kullanmanıza izin vermese de bir tarayıcı kullanarak aynı hesaba ayrı cihazlarda erişmenizi sağlıyor. Nasıl mı?

İkinci telefonunuzdaki tarayıcıyı açın ve WhatsApp Web’e gidin (web.whatsapp.com)

Ayarlar’a gidin (sağ üst köşedeki üç nokta) ve Masaüstü Görünümü’ne geçin, bu da sizi QR kodlu bir sayfaya götürecektir.

(WhatsApp masaüstü ana sayfasına yönlendirilirseniz, sol üstteki “WhatsApp Web” i tıklamanız yeterlidir).

İlk telefonunuzda WhatsApp uygulamasını açın ve Ayarlar’a gidin > WhatsApp Web‘e tıklayın > Cihazı Bağla‘ya tıklayın

QR kodunu ikinci telefonunuzdan tarayın

Artık WhatsApp‘ı her iki telefonda da kullanabilirsiniz.

Artık iki farklı telefon ile aynı WhatsApp hesabınızı kullanabilirsiniz. Arkadaşlarınızla ve etrafınızdaki insanlarla mesajlaşmanın tadını çıkarın. Yeni yöntemler ile sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Tadını çıkarın.

Yorum Yap

Yorum Yap