1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. ASUS ROG, CES 2020’de ROG Strix Go 2.4 oyuncu kulaklığı ve ROG Pugio II oyuncu mouse’unu tanıttı

ASUS ROG, CES 2020’de ROG Strix Go 2.4 oyuncu kulaklığı ve ROG Pugio II oyuncu mouse’unu tanıttı


DEĞERLİ NOKTALAR

·       Her yerde oyun için eksiksiz kablosuz ses: Gecikmesiz ses sunan ROG Strix Go 2.4 dünyanın USB Type-C 2,4 GHz kablosuz temas özelliğine sahip birinci kulaklığı.

·       Yapay zeka ile kristal netliğinde bağlantı: Yapay zeka dayanaklı gürültü tedbire özelliğine sahip bir mikrofon bulunan ROG Strix Go 2.4, her an net bağlantı kurulmasını sağlıyor.

·       Yerden bağımsız oyuncular için kablosuz mouse: Ayarlanabilir yan tuşlara ve logolara, RGB aydınlatmaya ve tuş anahtarlarına sahip ROG Pugio II, isteğe nazaran şekillendirilebiliyor.

ASUSRepublic of Gamers (ROG), oyun tecrübesini her yerde bir üst seviyeye taşımak için tasarlanan ROG Strix Go 2.4 kablosuz oyuncu kulaklığını ve iki elle de kullanılabilen ROG Pugio II kablosuz mouse’unu tanıttı.

Yapay zeka dayanaklı gürültü tedbire teknolojisine sahip olan ve 2,4 GHz irtibatla oyunlarda mümkün olan en süratli işitsel geri bildirimi sunan ROG Strix Go 2.4 kablosuz kulaklık, saatler boyunca üst seviye oyun oynamaya imkan tanıyor. PC oyuncularının gereksinimlerine yönelik geliştirilen ve her iki elle de kullanılabilen ROG Pugio II kablosuz mouse’un ayarlanabilir yan düğmeleri, özelleştirilebilen sembolü, RGB aydınlatması ve ana düğme anahtarları ile kullanıcılar oyunları kendi istedikleri üzere oynayabiliyor.

ROG Strix Go 2.4 ile oyunlar için her yerde harika kablosuz ses

ROG Strix Go 2.4 kablosuz kulaklık kullanıcıların uzun mühlet rekabetçi seviyede oyun oynayabilmesi için tasarlandı. USB-C üzerinden şarj edildiğinde 25 saate kadar pil ömrü sunan kulaklık, oyunlarda mümkün olan en süratli işitsel geri bildirimi sağlamak için düşük gecikme periyodik 2,4 GHz kontaktan yararlanıyor. Strix Go 2.4, USB-C uyumlu L biçiminde bir temas aygıtıyla birlikte geliyor. Bu aygıt sayesinde kulaklığı USB-C girişine sahip bilgisayarlara, oyun konsollarına ve telefonlara bağlamak mümkün oluyor. Ayrıyeten yeniden birlikte verilen USB 2.0 ve 3,5 mm adaptörler de Strix Go 2.4’ü neredeyse tüm oyun aygıtlarıyla uyumlu hale getiriyor. Katlanarak daha da kolay taşınabilir duruma gelen ROG Strix Go 2.4 çantalara çarçabuk sığabiliyor.

Hava geçirmez kısım içindeki 40 mm ASUS Essence şoförleri ROG Strix Go 2.4’ün etkileyici, net ve bozulma yaşanmayan, yüksek kaliteli sesler oluşturmasını sağlıyor. Kulaklıklar hem rahatlık hem de düzgün ses izolasyonu için hava geçirmez yalıtım modüllerine sahip. Strix Go 2.4, 3,5 mm ses jakı üzerinden bağlandığında 10 Hz ile 40 kHz ortasında uzanan frekans reaksiyonuyla yüksek kaliteli sesler sunuyor.

Strix Go 2.4’ün üzerindeki çıkarılabilir, çift istikametli boom mikrofon yapay zeka dayanaklı gürültü tedbire teknolojisinden yararlanıyor. Çok çeşitli ortam seslerinden oluşan dev bir data tabanıyla eğitilen bu yapay zeka sayesinde Strix Go 2.4 çevresel gürültüleri tespit edip önlüyor. Kulak kısmında bâtın olan ikinci bir mikrofon da yapay zeka takviyeli gürültü tedbire teknolojisi yardımıyla çevresel gürültüleri filtreden geçiriyor.

Strix Go 2.4’ün sol tarafından donanım tabanlı tüm özelliklere erişilebiliyor. Ses seviyesi çarkına basarak mikrofonu açıp kapatmak mümkün. Ayrıyeten mikrofonun durumu sesli bildirimle de öğrenilebiliyor. Anahtarın alt kısımda yer alan üç fonksiyonlu düğmeyle medya oynatma ayarları yapılabiliyor, iki pozisyonlu anahtarla da kablosuz yahut kablolu ilişkiyi tercih edilebiliyor. Armoury II yazılımı Strix Go 2.4’e daha da fazla fonksiyon katıyor. Sanal çevresel ses modunun da dahil olduğu evvelce ayarlanmış profiller kulaklığın frekans reaksiyonunu etkiliyor. 10 bant frekans düzenleyici ile 32 Hz ile 16 kHz ortasında detaylı ayar yapabilmek mümkün. Çevresel efektler, bas artırma özelliği ve mikrofon filtreleri de Armoury II’den ayarlanabiliyor.

ROG Pugio II: Mekândan bağımsız oyuncular için kablosuz mouse

Yeni ROG Pugio II çok sayıda kullanışlı bilhassa donatılan ve her iki elle de kullanılabilen bir kablosuz mouse. Saniyede 400 inçe kadar hareket suratlarında bile odağını kaybetmeyen 16.000 DPI sensöre, eşsiz DPI On-The-Scroll özelliği sayesinde çarçabuk ince ayar yapmak da mümkün.  Özel bir dizi özellik ile sensörün potansiyel performansından zahmetsizce yararlanılabiliyor. ROG Pugio II, kablosuz temas seçenekleri, ayarlanabilir yan düğmeler, kişiselleştirilebilen semboller, anahtar yuvaları ve RGB ışık bölgeleri üzere birçok bilhassa donatıldı.

Pugio II farklı oyun biçimleri için hem kablosuz hem de kablolu ilişki imkanı sunuyor. 1000 Hz sorgu oranıyla profesyonel müsabakalardaki reaksiyon suratlarından faydalanmak için ROG Pugio II, 2,4 GHz RF irtibat aygıtıyla birlikte kullanabiliyor ya da Bluetooth moduna geçip aygıta gereksinim duymadan oyun oynanılabiliyor. Pugio II’de bulunan Smart Hop kablosuz teknolojisi 2,4 GHz bandını çevreleyen trafiği ve parazitleri gerçek vakitli olarak belirleyip bunlardan kaçınıyor. Böylelikle her yerde güçlü ve kesintisiz irtibat sağlıyor. Pugio II ayrıyeten iki metre uzunluğunda hafif ve esnek bir kabloya sahip. Kullanıcılar kablolu kontaktan yararlanmak yahut mouse’un pillerini şarj etmek istediğinde bu kabloyu kullanabiliyor. Pugio II, USB üzerinden bağlanan bu kablo ile iki saatten az bir müddette büsbütün şarj oluyor. Pugio II 2,4 GHz üzerinden bağlandığında 69 saate*, Bluetooth LE üzerinden bağlandığında ise 100 saate kadar pil ömrü sunuyor. (*pil ömrü öngörüleri Pugio II’yi RGB aydınlatma kapalı halde kullanırken yapılmıştır)

Pugio II’nin avuç içi takviyesinde art aydınlatmalı bir ROG sembolü yer alıyor. Kullanıcılar isterse, birlikte verilen boş parçayı üzerine kendi sembollerini yahut logolarını kolay kolay yerleştirip kullanabiliyor. Pugio II’nin yüzey kalibrasyon ayarları, tuş atamaları ve üç dahili profili, Armoury II yazılımıyla düzenlenebiliyor. Mouse’ta bulunan üç farklı aydınlatma bölgesi, isteğe nazaran düzenlemek için de farklı bir arayüze sahip. Tekerleğin, avuç içi takviyesinin ve alt kısmın renklerini bağımsız olarak ayarlayabiliyor yahut Aura Sync aracı ile Pugio II’nin RGB LED’leri, Aura Sync takviyeli başka bileşenlerle senkronize edilebiliyor.

Çok rahat tutulabilecek biçimde tasarlanan ROG Pugio II her iki elle de kullanılabiliyor. Pugio II’nin sağ ve sol yanlarında bir çift manyetik tuş bulunuyor. Bunların açıkta durmasını istemeyenler için eserle birlikte gelen kapakla üzerlerini örtülebiliyor. Böylelikle bu tuşlara kazara basma ihtimalini de ortadan kalkmış oluyor. İttirerek sabitleme imkanı sunan ROG’ye mahsus anahtar yuvası tasarımı sayesinde mouse tuşlarının verdiği his ayarlanabiliyor. Pugio II, 50 milyon tıklamaya güçlü Omron D2FC-F-K anahtarlarıyla geliyor. Bir çift Japon üretimi Omron D2F-01F anahtarı da aksesuar kılıfında veriliyor. Pugio II’nin çalıştırma gücünü ve verdiği hissi kendisine daha da uygun hale getirmek yahut aşınmış bir anahtarı değiştirmek isteyen kullanıcılar özel anahtar yuvasında Omron D2F yahut D2FC serisi anahtarlardan kullanabiliyor. 

Yorum Yap

Yorum Yap