1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. ASUS Republic of Gamers, dünyanın en hızlı oyuncu monitörü ROG Swift 360 Hz modelini duyurdu

ASUS Republic of Gamers, dünyanın en hızlı oyuncu monitörü ROG Swift 360 Hz modelini duyurduDEĞERLİ NOKTALAR

  • Dünyanın en süratli oyuncu monitörü ROG Swift 360 Hz PG259QN’nin Eylül ayında piyasaya çıkması bekleniyor. 
  • Şampiyonların Tercihi kampanyasında oyuncular toplumsal medya üzerinden Fortnite şampiyonu Bugha’ya ROG Swift 360 Hz ile tamamlamasını istedikleri şiddetli misyonlar gönderecek.
  • İştirakçiler ROG Swift 360 Hz oyuncu monitörü kazanma talihi yakalamanın yanı sıra Bugha ile ikili Fortnite oynama fırsatı elde edecek.

 

ASUS Republic of Gamers, ROG Swift 360 Hz PG259QN modelini duyurdu. Dünyanın en süratli e-spor oyuncu monitörü ROG Swift 360 Hz PG259QN, süratli aksiyon içeren battle royale çeşidi oyunlarda zafere ulaştırmak için yüksek performans sağlıyor. Full HD (1920 x 1080) Fast IPS panele sahip olan monitör, 360 Hz yenileme suratı, 1 ms griden griye reaksiyon müddeti ve NVIDIA® G-SYNC® işlemcisiyle akıcı oyun tecrübesi ve son derece gerçekçi manzaralar sunuyor.

Klasik IPS panellerden dört kat daha süratli açılıp kapanan sıvı kristal bileşenler içeren 24,5 inç Full HD (1920 x 1080) Fast IPS panele sahip ROG Swift 360Hz PG259QN, son derece süratli 1 ms (griden griye) reaksiyon mühleti sunuyor. Panel ayrıyeten standart monitörlerin sunabildiğinin ötesinde renkler ve parlaklık için HDR10 takviyesiyle geliyor. Oyuncular bu sayede son derece gerçekçi grafiklerin keyfini çıkarabiliyor.

Dahili NVIDIA® G-SYNC® işlemci oyunların yırtılma, takılma yahut gecikme olmadan görüntülenmesini sağlıyor. Ayrıyeten, oyun tutkunları ve profesyonel oyuncular tam değişken yenileme suratı (VRR) ve değişken sürat aşırtma özellikleriyle üstün manzara kalitesi ve fevkalâde akıcı oynanış elde ediyor.

ROG Swift 360Hz PG259QN, e-spora uygun dizaynıyla oyuncuların ekranda olan bitene odaklanmasını sağlayan minimal bir görünüm sunuyor. Mat alt çerçeve ekrandaki yansımayı azaltırken çerçevenin altına yerleştirilen gösterge ışığı kullanıcının görüş alanının dışında kalıyor. Alandan tasarruf sağlayan V halindeki stant, oyuncuların klavye ve mouse’u monitöre yaklaştırmasını sağlayarak oyun sistemlerine daha fazla yer açıyor.

Monitördeki özel geniş soğutma bloğu, ısıyı uzaklaştırmak için başka monitörlerde bulunanlara kıyasla daha fazla yüzey alanına sahip. Bu da uzun oyun maratonlarında daha verimli bir soğutma sağlıyor.

Bugha ile şiddetli misyonlar

Eserin piyasaya çıkışını kutlamak için düzenlenecek Şampiyonların Tercihi kampanyasında ROG, 2019 Dünya Fortnite Şampiyonu Bugha ile iş birliği yaptı. Oyuncular toplumsal medya üzerinden Bugha’ya ROG Swift 360 Hz PG259QN ile tamamlamasını istedikleri şiddetli misyonlar göndererek kampanyaya katılabilecek. İştirakçiler ROG Swift 360 Hz PG259QN oyuncu monitörü kazanma talihi yakalamanın yanı sıra Bugha ile ikili Fortnite oynama fırsatı elde edecek.

“ROG oyuncu monitörlerinin rekabet avantajı sunan sürate ve özelliklere sahip olduğunu ve yeni ROG Swift 360 Hz PG259QN’nin performansını gözle görülür biçimde artırdığını belirten Bugha, “ROG Swift 360 Hz, performansımı geliştirmemi sağladı. Artık öteki bir monitöre geri dönmem çok güç. Bu sanayi önderi 360 Hz yenileme suratı ile oyun oynamak şahane. En süratli reaksiyon mühletini sunan monitör, sade ve minimal dizaynıyla hem yarışlara hem de cümbüşe uygun bir görünüme sahip.” dedi.

ROG ve Bugha dünyanın her yerinden oyuncuları, Bugha’nın ROG Swift 360 Hz ile tamamlamasını istedikleri şiddetli vazifeler önermeye çağırıyor. Örneğin, oyuncular Bugha’dan keskin nişancı silahı kullanmadan yahut yapı inşa etmeden oynamasını isteyebilecek. ROG ve Bugha gönderilen kuvvetli misyonlardan üç adedini seçecek ve denemeler Bugha’nın YouTube kanalından yayınlanacak. Şiddetli vazife teklifleri Bugha’nın paylaştığı tweet’lerin yahut TikTok görüntülerinin altına ya da ROG Twitter, TikTok, Instagram yahut Facebook hesaplarındaki paylaşımlara #ROGSwift360Hz etiketiyle yorum olarak gönderilebilecek. Önerdiği güçlü misyonu seçilen iştirakçiler ROG Swift 360 Hz oyuncu monitörü kazanma talihi yakalayacak ve ikili Fortnite yarışında Bugha’nın grup arkadaşı olarak oynama fırsatı elde edecek.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

ROG Swift 360Hz PG259QN

Panel boyutu (çaprazlama)

24,5 inç üç kenarı çerçevesiz ekran (16:9)

Panel art aydınlatma / çeşit

Fast IPS

Ekran yüzeyi

Yansımaz

Çözünürlük

1920 x 1080

Parlaklık

400 cd/m² (tipik/HDR açık)

Yenileme suratı

360 Hz (varsayılan)

İzleme açısı (CR≧10)

178°(Yatay) / 178°(Dikey)

Manzara renkleri

16,7 milyon

Reaksiyon mühleti

1 ms (GTG)

HDR Takviyesi

HDR 10

Renk doğruluğu

ΔE 1,5

GameVisual

G-Sync E-spor, RTS/RPG, Yarış, sRGB, Sinema ve Görüntü modları

Evvelce kalibrasyon

Evet

GamePlus

Var (Nişangah, Zamanlayıcı, FPS Sayacı, Ekran Hizalama ve Kronometre)

ULMB

Var (240 Hz ve 144 Hz destekli)

G-Sync işlemcisi

Evet

Giriş / Çıkış

DisplayPort 1.4,

HDMI 2.0,

USB 3.0 x 2,

Kulaklık jakı

Mekanik tasarım

Öne geriye eğme: -5°–+20°

Eksen Etrafında Dönme: -25°–+25°

Dik Çevirme: 0°–+90°

Yükseklik ayarı: 0-120 mm

VESA Montajı: 100 x 100 mm

Boyutlar

557 x (379–499)  x 247 mm (stant ile)

688  x 254  x 508 mm (paket)

Tartı

7,1kg (net ağırlık), 9,9 kg (brüt ağırlık)

Uyumluluk ve Standartlar

TÜV flicker free,

TÜV düşük mavi ışık

 

Yorum Yap

Yorum Yap