1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji
 3. Arctis Pro vs Arctis 7: Karşılaştırma, İnceleme ve Özellikler

Arctis Pro vs Arctis 7: Karşılaştırma, İnceleme ve Özellikler

arctis-pro-vs-arctis-7-karsilastirma-inceleme-ve-ozellikler-11OPr9r5

Arctis Pro ile Arctis 7 karşılaştırması, epeyce sıkıntı bir karşılaştırmadır. 

İşte temel özellikleri ile karşılaştırmaya başlayalım!

Arctis Pro ve Arctis 7: Karşılaştırma Tablosu

Karşılaştırma Temeli Arctis 7 Arctis Pro
Fiyat 149 $ ‘dan itibaren GameDAC ile 179 $ ‘dan başlayan fiyatlarla
Yük 680 gram 353 gram
Yedek batarya 24 saat 20 saat
Temas Kablosuz Kablosuz / Kablolu
Uyumluluk PC, Akıllı Telefonlar, Konsollar Konsollar, PC, Akıllı Telefonlar
Sıklık 10 – 40.000 Hz 20 – 20.000 Hz
Surround Ses 7.1 kanal DTS Kulaklık X

SteelSeries Arctis ProArtıları

 • Çift pil 
 • Özellik yüklü bir baz istasyonuyla birlikte gelir
 • Rahat

Eksileri

 • Hayli kıymetli
 • Sohbet karışımı tüm aygıtlarda çalışmıyor

Arctis Pro, tabanca metal yüzey kaplamalı birinci sınıf bir çelik ve alüminyum alaşımlı çerçeveye sahiptir. Bu kulaklığın yan kapları manyetiktir, onları korkak dizaynlarla değiştirmenize yahut hatta özel RGB aydınlatma eklemenize müsaade verir (Bunun gerekli olduğunu düşünmüyoruz.) Alüminyum çerçevenin altındaki elastik bandı, sıkı bir oturuş sağlar.

Özellik açısından, Arctis Pro geri çekilebilir bir mikrofonla birlikte gelir  . Bu aygıtı daha uzun mühlet terlemeden takmanıza müsaade veren hava dokuma yastıkları vardır.

Tüm denetimler ve düğmeler sol kulaklığın alt tarafına yerleştirilmiştir. Çift kablosuz sistem, oyun oynamak için 2,5 GHz kablosuz ultra düşük gecikme mühleti ve taşınabilir aygıtlar için Bluetooth kontağı elde edersiniz.

2,5 GHz frekansı birçok yüzeye basitçe nüfuz edebileceğinden, kablosuz irtibat 40 fitlik bir menzile sahiptir.


Birinci sınıf yüksek yoğunluklu neodim mıknatısları, 10-40.000 Hz’lik geniş bir frekans aralığına müsaade verir. Bu, Arctis Pro’nun şaşırtan netlikte yüksek çözünürlüklü ses üretmesini sağlar.

Aygıtla birlikte, her biri 20 saatten fazla yedekleme sunabilen ikili bir pil elde edersiniz. Ayrıca, aktif gürültü önleyici ile çarpıcı ses sağlayan bir ClearCast mikrofona da sahip oluyorsunuz.

Kablosuz verici tabanını seviyoruz. Küçük, taşınabilir ve ön planda tek renkli bir OLED ekrana sahiptir. Tüm ses ayarları direkt bu baz istasyonundan denetim edilebilir. 

SuramSteelSeries Arctis Pro, kutudan çıkar çıkmaz kablosuz bir ünite, kablolar ve mikrofon filtresi ile birlikte gelir. 

 • Kutudan çıkardıktan sonra, kablosuz verici kutusunu bir USB güç kaynağına bağlayın. Sadece prize takılı olduğundan emin olmanıza karşın dizüstü bilgisayarınız kâfi olacaktır. 
 • Ses Ayarlarından Oynatma’yı açın ve varsayılan aygıtınız olarak Arctis Pro Kablosuz Oyun’u seçin .
 • Akabinde, varsayılan irtibat aygıtınız olarak Arctis Pro Kablosuz Sohbet’i seçin . 
 • Ayrıyeten, Kulaklık Mikrofonunuz olarak Arctis Pro Kablosuz Sohbet’i seçin .
 • Güç düğmesini iki saniye basılı tutarak kulaklığı açın.
 • Wi-Fi kontağının kurulduğunu gösteren beyaz LED’in yanmasını bekleyin . Mavi LED veren Bluetooth düğmesine basarak Bluetooth ilişkisine dönüştürebilirsiniz .
 • Arctis Pro, akıllı telefonunuzdaki yahut diğer rastgele bir ses giriş cihazındaki Bluetooth aygıtlarını eşleştirmeye başlayacaktır  . Bluetooth ilişkisini açın ve Arctis Pro’yu seçin.

Vurgulanan Özellikler

Boyut: 3,54 inç x 6,55 inç x 7,37 inç | Ağırlık: 680 gram | Kablosuz: 2,5 GHz Wi-Fi Bluetooth 4.1 | Aralık: 40 fit | Pil Ömrü: Çift pil : her biri 10 saat | Frekans: 10 – 40.000 | Mikrofon: Çift İstikametli Gürültü Önleme 

SteelSeries Arctis 7Artıları 

 • Gecikmesiz kablosuz ses 
 • Hafif ve tam oturan tasarım 

Eksileri

 • Sığ bardaklar rahatsızlığa neden olur
 • Bas, öteki emsal fiyatlı kulaklıklara kıyasla güçlü değil

Arctis 7, tam oturması için elastik bantlı alüminyum ve kayak gözlüğü kumaşı kullanılarak hazırlanmış sağlam bir dizayna sahiptir.

Elastik bant ayrıyeten özel bir ahenk için ayarlanabilir. Kulak tıkaçları, hava akışına ve terletmeyen bir oyun tecrübesine müsaade veren gözenekli bir gereç ile kaplanmıştır.

Ayrıyeten, kablosuz alıcı olmadan çalışmayan, ses paylaşımı için 3,5 mm’lik bir jak, şarj için mikro USB ilişki noktası da elde edersiniz.

SteelSeries Arctis 7, gecikmesiz bir ses tecrübesi sunan gerçek bir kablosuz oyun kulaklığıdır  .

2,4 GHz frekans bandında çalışan 40 fitlik tesirli çalışma aralığı ile bir USB dongle’a bağlanır.

Kulaklıklar, konsolların yanı sıra PC’lerde 7.1 surround ses sağlayan S1 hoparlör şoförleriyle birlikte gelir.


Arctis 7 kulaklığı, 3,5 mm ses jakı aracılığıyla bağlanmak için özel bir USB kullanarak taşınabilir aygıtlarla kullanabilirsiniz.

Kablosuz alıcının kullanımı kolaydır ve tıpkı Arctis Pro’da olduğu üzere ilişki durumlarını gösteren LED sinyal ışıklarına sahiptir. Alıcı ayrıyeten giriş ve çıkış ile birlikte gelir. Bu, sesi rastgele bir 3,5 mm çıkış kaynağından yönlendirmenize imkan tanır.

Arctis 7, 24 saatlik tesirli bir pil ömrü ile birlikte gelir. USB dongle aracılığıyla bir mikro USB kontağıyla şarj edebilirsiniz.

Bu kulaklıkta ayrıyeten, sessize alındığında kırmızı renkte yanan yerleşik bir LED özelliğine sahip geri çekilebilir bir mikrofon bulunur. Kulaklık kontrolleri alt tarafta bulunur.

HeyetimArctis 7 sadece SteelSeries Engine 3 yazılımını gerektirir.

Vurgulanan Özellikler:

Boyut: 3,58 inç x 6,89 inç x 7,76 inç | Ağırlık: 353 gram | Kablolu: 2,5 GHz Wi-Fi | Aralık: 40 fit | Pil Ömrü: 24 saat | Frekans: 20 – 20.000 | Mikrofon: Çift Taraflı Gürültü Tedbire

Arctis Pro, Arctis 7’den daha mı düzgün?Arctis 7 ve Arctis Pro aynı markadan üretilmesine karşın epey farklı ve eşsiz özellikler sunuyor.

Bir yandan Arctic 7, Arctis Pro’ya nazaran farklı bir şarj ve heyetim ile alt uç kablosuz kulaklıklar ortasında yer alıyor.

Arctis Pro’daki surround ses, satın alabileceğiniz en güzellerden biridir ve Arctis 7’ye kıyasla çok daha sürükleyici bir tecrübe sunar. Neden Arctis 5 ile Arctis 7 karşılaştırmasında neredeyse birebir ses çıkış kalitesini elde edersiniz.

Arctis Pro , aygıtı saatlerce beklemek zorunda kalmadan durmaksızın kullanmanıza müsaade veren çift ​​çıkarılabilir bir batarya ile birlikte gelir .

Birebiri Arctis 7 için mümkün değil zira pil bittiğinde, şarj  için  USB kablosunu takmanız gerekecek.

Karar

Arctis Pro ve Arctis 7 arasında seçim yapmak, istediğiniz oyun kulaklığı çeşidine bağlıdır. Her ikisi de kablosuz kulaklıklardır fakat Arctis Pro, kablolu kullanım seçeneği de ekler.

Ses çıkış kalitesi açısından, Arctis Pro yalnızca bir kuruşa fazladan çok daha fazlasını sunar. ClearCast mikrofonunu pakete ekleyin ve bu Arctis 7 ile Arctis Pro karşılaştırması epey kolaydır. Arctis Pro’yu artık edinin!

Sıkça Sorulan Sorular

S. Arctis 5, Arctis 7’ye kıyasla daha mı yeterli?

Arctis 7, Arctis 5’ten daha fazla özelliğe sahiptir. Lakin Arctis 5,  kablolu bir temasa sahiptir,  bu nedenle kulaklığı şarj etmeye gerek yoktur. Arctis 7, 24 saat kullandıktan sonra şarj edilmesi gereken lakin kablolu heyetimde da kullanılabilen kablosuz bir oyun kulaklığıdır.

S. Kablolu ilişki kablosuz temaslardan daha mı uygundur?

Kablosuz temaslar, daha esnek kullanım ve oyun kurulumunuzda bir daha az kablo sundukları için kablolu alternatiflerden daha âlâ olabilir!
Ayrıyeten, kablolar hasar görmeye daha yatkındır ve bu nedenle kulaklıkların kullanılabilirliğini sonlar. Bluetooth, NFC, Wi-Fi irtibatı ile kablosuz gelecek. Bununla birlikte, bugün ve tahminen de yarın en düzgün oyun kulaklıkları sırf kablosuz olabilir ve kablolu kullanım seçeneği de içerebilir!

S. DTS Headphone X surround ses nedir?

DTS Headphone X, sırf en yeterli kulaklıklarda ve ses çıkış aygıtlarında bulunan amiral gemisi bir teknolojidir.
Bu teknoloji ses netliğini ,  yakınlık ipuçlarını ve kayıpsız sesi artırır  ve ultra gerçekçi ses kalitesi için yol açar. Kullanıcılar, gerçek sesin kaynağını ve tarafını yanlışsız bir biçimde belirleyebilir, oyuncular için büyük bir nimet!

Yorum Yap

Yorum Yap