1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Apple TV Uygulamasını Getiren iOS 12.3 Yayımlandı

Apple TV Uygulamasını Getiren iOS 12.3 Yayımlandı

apple-tv-uygulamasini-getiren-ios-123-yayimlandi-kKYEXbaL

Bir evvelki işletim sistemi sürümü iOS 12.2'yi yayımlamasının üzerinden yalnızca 7 hafta kadar geçmişken Apple, taşınabilir işletim sürümünün yeni sürümünü de son kullanıcı için kullanıma sundu. Apple kullanıcıları Ayarlar>Genel>Yazılım Güncellemeleri yolunu takip ederek yeni işletim sistemi sürümünü indirebilir ve yükleyebilir durumda.

Apple TV uygulaması ile TV+ özelliği üzerine odaklanan iOS 12.3 güncellemesi sayesinde kullanıcılar artık çeşitli televizyon kanallarını ve en sevdikleri programları Apple aygıtları üzerinde izleyebilecekler. Game of Thrones yahut Billions üzere dizileri izlemek isteyen kullanıcılar ise TV uygulaması içerisinden HBO yahut Showtime'a abone olarak bunu gerçekleştirebilecekler.

Gerçekleştirilen üyeliklerin 6 bireye kadar aile üyeleriyle paylaşılabileceğini ve bu sayede birebir çatı altında yaşayan şahısların çok daha az bir fiyata tıpkı hizmete erişim sağlayabileceklerini belirten Apple, iOS 12.3 güncellemesi için tvOS güncellemesini de bugün yayımladı. AirPlay 2 takviyesini de getiren yeni güncelleme fotoğraf, görüntü ve dahasının süratli ve kolay bir yolla paylaşılmasına imkan tanıyor.

Samsung marka akıllı televizyonlarda hâlihazırda faal olan AirPlay 2 özelliğinin 2019 yılının sonuna kadar; LG, Sony ve Vizio marka akıllı televizyonlara da gelmesi planlanıyor. AirPlay 2 özelliğinin akıllı televizyonlara gelmesiyle Apple kullanıcılarının Apple TV+ üyeliğini satın alacakları ve bir Apple TV aygıta muhtaçlık duymayacakları iddia ediliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap