1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Apple, iPhone NFC’lerini Daha Kullanışlı Hale Getirebilir

Apple, iPhone NFC’lerini Daha Kullanışlı Hale Getirebilir

apple-iphone-nfclerini-daha-kullanisli-hale-getirebilir-5zh7xt1B

Apple’ın WWDC’de (Dünya Geliştiriciler Konferansı) tanıtımını yapacağı birçok yeniliği bulunuyor ve tezlere nazaran, bunlardan bir tanesi de NFC olacak. Uygulama geliştiricileri en sonunda ISO 7816, FeliCa ve MiFare temelli NFC etiketlerini okuyabilme opsiyonuna sahip olacak.

Doğal geliştirici odaklı olacak olan tek şey NFC ile hudutlu değil. Siri; medya denetimi, arama, sesli arama ve seyahat bilgileri üzere üçüncü parti uygulamaları da destekleyebilir. Ayrıyeten artırılmış gerçeklik konusunda da yeni şeyler geleceğine dair söylentiler bulunuyor. Artırılmış gerçeklik konusunda konuşulan yenilik ise işlenmemiş kodlar yerine görsel artırılmış gerçeklik tecrübesine müsaade veren bir uygulama. Geliştiriciler ayrıyeten Taptic Engine’i daha yeni Apple aygıtları için ve Marzipan’ı da Mac özelinde menü barı, çoklu pencereler üzere özellikleri geliştirmek için kullanabilecek.

Apple’ın WWDC’de iOS ve macOS için ne üzere planları olduğu hâlâ tam olarak bilinmiyor. Olası duyurular ortasında temel arayüz geliştirmeleri, donanım haberleri bulunuyor. Kimi kaynaklara nazaran, çok fazla gösterişli olmayan lakin hayli işlevsel geliştirmelerin duyuruları yapılacak.

Yorum Yap

Yorum Yap