1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Apple, 5G Destekli iPad Pro’lar Üzerinde Çalışıyor

Apple, 5G Destekli iPad Pro’lar Üzerinde Çalışıyor

apple-5g-destekli-ipad-prolar-uzerinde-calisiyor-SbLl19iS

Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya nazaran Apple'ın kullanması beklenen Likit Kristal Polimer soft board'lar (esnek anakart), iPad Pro'ların daha yeterli kablosuz ilişki sunabilmesine imkan tanıyacak. Natürel 5G teknolojinin 2021 yılından evvel gelmeyeceğini söylemekte de yarar var.

TF Milletlerarası Menkul Değerler analisti Ming-Chi Kuo, bugün yatırımcılara yaptığı konuşmada, 5G dayanağı sunan LCP'li iPad Pro'ların 2019'un son çeyreğinde ya da 2020'in başında seri üretime geçeceğini söyledi.

Şu anda da olduğu üzere 11 inç ve 12,9 inçlik ekranlara sahip olacak olan tabletler dış tarafta çok fazla değişiklik göstermeyecek olsa da, iç tarafta önemli farklılıklar bulunduracak. LCP soft board'ların sunduğu yapısal esneklik, Apple'ın aygıta daha fazla bileşen bağlamasına müsaade verecek.

Bu bileşenlerden en ilgi çekeninin 5G modem olacağı, tıpkı vakitte esnekliğin de sinyal kaybını azaltıp ağ performansını artırmaya yardımcı olacağı söylenenler ortasında. Macbook'ların 1 gigabit internet sunmadığı düşünülünce iPad'lerin 5G suratlarına sahip olması, bunları Macbook yerine geçecek aygıtlar haline getirmede değerli bir adım olabilir

Yorum Yap

Yorum Yap