1. Ana Sayfa
  2. Borsa
  3. Analistlerden BTC ve ADA Tahminleri: Gelecek Hafta Önemli!

Analistlerden BTC ve ADA Tahminleri: Gelecek Hafta Önemli!


Bitcoin (BTC)’in 46.000 doların üzerinde zaman geçirmesi, uzun vadeli görüşler için 60.000 dolar hedefini güçlendiriyor. 12 Mayıs’ta başlayan keskin düşüşte, aşağı yönlü kazanılan ivmenin önemli duraklarından biri olan 48.000 dolar olmuştu. Şu ana kadar bu dirençten iki kez reddedilen BTC, dün 46.000 dolara geriledi ve şu anda 45.500 dolardan aldığı destekle 46.283.99 dolardan işlem görüyor.

Analist Pentoshi, Bitcoin (BTC)’de 50.000 doların kritik olduğunu söylüyor

Bitcoin Cumartesi günü grafiğinde 50.000 dolar hedefleyen güçlü bir boğa koşusunu başlattı. 48.200 dolardan gelen satıcı baskısı fiyatı %4.5 aşağıya geçerken, sonrasında boğaların gücü tükendi ve Pazar günüde %4’e yakın kayıp yaşandı. Bu seviyelerde, popüler Twitter trader’ı Pentoshi, daha yüksek zaman dilimlerinde yükseliş görüşünü benimseyerek “Bu bölge benim için en büyük patron ve tırmanmak için engel” diye takipçilerini uyardı. 50.000 dolar ve daha yüksek bir seviyenin ATH için bir rövanş hazırlığı olduğunu düşünen analist, şu açıklamaları ekledi:

Şimdilik, bu üst aralığa gitmeden önce mikroda kısa vadeli bir LH olacağına inanıyorum.

Analist Michaël van de Poppe de benzer görüşlere sahip

Kriptokoin.com olarak analizlerini aktardığımız bir kripto uzmanı Poppe, Pentoshi’ye benzer şekilde daha uzun vadeli bir hesaplaşma anının potansiyel olarak yakında ortaya çıkacağını düşünüyor. Poppe’nin bu konuda, “Bitcoin daha yüksek zaman dilimi direncinin içinde” tweet’inin yanında, şu açıklamaları da oldu:

Önümüzdeki hafta bence önemli bir hafta olacak.

Cardano’nun büyük rallisi soğudu

Diğer yandan, hafta sonunun en fazla kazandıran altcoin projelerinden biri olan Cardano, düşüşün ardından çoğu altcoin’le beraber duraksadı. 24 saatlik zaman diliminde kazançlar zayıfladı ve en büyük 5 kripto para biriminin tümü %5’e yakın geriledi. Bu dönemde, ADA’yla beraber XRP’de büyük bir ralli kaydetti. ADA 2 ve XRP 1 doları geride bıraktı. Bu konuda, Van de Poppe, “Burada Cardano satın alır mıyım? sorusuna “Hayır” cevabı verdi. Ancak analist, önümüzdeki aylarda Cardano’nun değerlenebileceğini düşünüyor. Çoğu kripto yatırımcısı, özellikle DeFi projelerine odaklanarak önümüzdeki altcoin fırsatlarının artmasını beklemeye devam ediyor.

Yorum Yap

Yorum Yap