1. Ana Sayfa
  2. Borsa
  3. Analistler İddialı: Bu NFT Coin’i 100x Yapabilir!

Analistler İddialı: Bu NFT Coin’i 100x Yapabilir!


Dijital ortamda eşsizlik sağlayan NFT’ler, patlayama yaşan oyun platformları ve sınırlı sayıda koleksiyonlarla gündeme gelmişti. Şimdi, Enjin (ENJ) destekli ve Polkadot (DOT) tabanlı bir NFT coin projesinin potansiyellerini inceliyoruz. Bu arada, analistlerin 100x beklentisi bulunuyor…

NFT Coin Efinity (EFI) nedir? Analistler neden iddialı

Efinity (EFI), Ethereum üzerine inşa edilen Enjin tarafından geliştirilmiştir. 2017’de NFT piyasasının öncüsü olarak kabul edilen ENJ, çığır açan NFT token standardı ve ilk NFT oluşturma platformudur. Efinity ise dünyanın cross-chain NFT Blockchain teknolojisidir. Bitcoin gibi deflasyonisttir, ölçeklenebilir ve oyunlar, uygulamalar, işletmeler ve içerik oluşturucuların NFT’lerini yaygınlaştırılması için oluşturulmuştur.

Enjin tarafından geliştirilen Efinity (EFI), Polkadot üzerine kurulmuştur. NFT’ler için özel olarak oluşturulmuş yeni bir Blockchain’dir. NFT’lerin günümüzde akıllı telefonlar kolay ve yaygın araçlar ile kullanımını mümkün kılmak için tasarlanmış bir “token geçitidir”. Bir altcoin trader’inin EFI’yi vurguladığı cümlesi şu şekilde:

Efinity, 3 saatten kısa bir sürede 20 milyon dolar değerinde token satmayı başardı. Yanlara doğru bir piyasa ticaretinde, bu başarı gerçekten dikkate değer ve Efinity’yi hesaba katılması gereken bir güç haline getiriyor.

Ek olarak, analistlere göre, Efinity, NFT’lerin hemen hemen her endüstri tarafından kullanılmasını sağlayacak ve şu anda likit olmayan ve benzersiz gerçek dünya ve dijital varlıklarda trilyonlarca doların kilidini açacak.

Efinity’nin token ekonomisi

Yatırımcıları ve trader’lerin ilk dikkat ettiği özelliklerden biri yatırım yapılacak kripto para biriminin arzı oluyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Efinity deflasyonist bir kriptodur. EFI sahipleri Blockchain’in geleceğini yönlendirmek için teklifler sunması ve oy kullanması için topluluk yönetişimi sunar. Toplam EFI arzı 2.000.000.000 token’dir. Analistlere göre kökleri Ethereum’a bağlı olduğundan, EFI gibi Paratoken’ler ERC-1155 ile geriye dönük uyumlu olacaktır. Bu arada, EFI’nin ekonomisi ve işlevselliği en doğru şekilde ayarlanmaktadır. Piyasada hassas talep-arz dengesini bozabilecek ani bir EFI arz şokuna karşı gerekli önlemler alınmıştır. Tabi, her kripto para biriminde olduğu gibi EFI’de belirli risklere sahiptir.

Risk faktörleri

Efinity (EFI)’de risk faktörü olarak ilk göze batan, EFI piyasaya sürülmeye hazır olmasına rağmen, Efinity ürününün hala gelişmekte olması oluyor. Bu Parachain ve orada çalışan bir ürün olmadığı anlamına geliyor olabilir. Ancak bunun nedenin, Enjin’in bir alışkanlığı olan güvenilir ve hatasız bir iş modeli için çok sayıda tekrardan kaynaklama ihtimalide var.

Yorum Yap

Yorum Yap