1. Ana Sayfa
  2. Borsa
  3. Analistler Açıkladı: Bu 6 Altcoin Patlamaya Hazır!

Analistler Açıkladı: Bu 6 Altcoin Patlamaya Hazır!


İki tanınan kripto para analisti, üçüncü çeyrekte patlama beklediği altcoin projelerini açıkladı. Performanslarıyla her listede bulunan ADA ve MATIC dışında, 4 farklı kripto para ünitesi için varsayımlara göz atıyoruz. Cüzdanını denetim etmek isteyenler, seçilen 6 altcoin’e aşağıdaki listeden ulaşabilir. Beklenen düzeyler ve nedenleriyle devam ediyoruz…

  1. Ethereum (ETH)
  2. Cardano (ADA)
  3. Polygon (MATIC)
  4. Solana (SOL)
  5. Terra (LUNA)
  6. Pudgy Penguins NFT

Birinci sırada başkan altcoin Ethereum var

Patlama beklediği 5 altcoin projesini paylaşan birinci analistimiz, “Guy” olarak bilinen 1.23 milyon Youtube abonesi olan bir kripto para tahlil kanalıdır. Birinci sıra için tercihi de Ethereum oluyor. Bunun nedeni olarak, ETF’lerin ve kurumsal talebin yanında, EIP-1559 güncellemesiyle bir arada deflasyonist bir kripto para ünitesine dönüşecek Ethereum, analiste nazaran daha fazla talep görebilir. Guy, 5 yıl içinde ETH fiyatından şu düzeyleri bekliyor:

Bence yıl sonuna kadar 6.000 ile 7.000 dolarlık bir ETH için kolaylıkla behse girebilirsiniz.

İkinci sırada Cardano (ADA) yer alıyor

Analiste nazaran Cardano’nun üst istikametli potansiyeli, geniş piyasa kıymeti nedeniyle sınırlansa da, Ethereum’a nazaran daha fazla alanı bulunuyor. Bu nedenlerden birincisi, ADA’nın her şeye karşın üst istikametli momentumunu sürdürmesi olurken, tıpkı vakitte son düşüşe karşın yükseliş trendinin içinde kalması tesirli oluyor. Ayrıyeten, Cardano’nun ardında 100 kat getiri sağlayabileceği bir dizi topluluk tarafından finanse edilen proje olan Project Catalyst’da bulunuyor. Analistin ADA için beklediği düzeyler şu halde:

Bu kar potansiyeli rekor ölçüde ferdi yatırımcı ve kullanıcı getirebilir ve ADA’nın 4 ile 5 dolar aralığına çıktığını görebiliyordum.

Sonraki seçim: Altcoin Solana (SOL)

Analistin üçüncü seçimi SOL, Visa yahut Mastercard üzere eski ödeme işlemcileri kadar çok süreci sürece yeteneği nedeniyle “ciddi derecede önemli” bir kripto para ünitesidir. Ayrıyeten, Cardano üzere SOL’un da kripto piyasalarındaki gerileme sırasında epeyce uygun bir performansı gözlemleniyor…

Altcoin Polygon (MATIC)’dan bu potansiyel fiyatlar bekleniyor:

Analist Guy’un içinci çeyrek için başka seçimi katman-2 ölçeklendirme tahlili Polygon (MATIC) oluyor. MATIC’e gelen yeni kullanıcı dalgası beklentisine dayanarak, analist, altcoin kartlarında %264’lük bir rallinin basitçe olduğunu şu halde açıklıyor:

Poligon’un kitlesel olarak benimsenmesi, 2021’in sonuna kadar fiyatını kolay kolay tüm vakitlerin en yüksek düzeylerine çıkarabilir. Bence 5 dolar gerçekçi bir kestirimdir.

Son sırada, PoS Blockchain Terra (LUNA) var

Guy’ın listesindeki son altcoin, Terra’nın mahallî kripto para ünitesi olan LUNA’dır. Analist, Terra’nın şimdi “savaşta test edilmemiş” olmasına karşın, yıl sonuna kadar %506’lık bir fiyat artışının hala mümkün olduğunu söylüyor. Analistin beklediği düzeyler şu biçimde:

Artık bana meczup deyin lakin LUNA’nın benimsenmesi ve inovasyonu devam ederse yıl sonunda 100 dolara ulaştığını kolaylıkla görebilirim.

Cardano (ADA), bir öbür analist PHOEBE L’nin de birinci seçimi oluyor

Her iki analistin de listesinde yer alan Cardano (ADA), yayın tarihi 12 Eylül olarak belirlenen Alonzo Purple yükseltmesinin tesiriyle en büyük kripto para üniteleri ortasında en çıkarlı altcoin projesi oluyor. Analist PHOEBE’ye nazaran 2 doların üzerinde vakit geçirmek, ADA’nın tarihi çıkışlar yapması için düzgün bir başlangıç düzeyidir. Sonrasında kazanılacak bir ivme, analiste nazaran ADA’nı uzun müddettir beklediği rekor düzeylerine ulaşmasını hızlandırabilir. Bu ortada, Kriptokoin.com olarak aktardığımız, Alonzo Pruple duyurusunun ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Polygon (MATIC), her iki listede yer alan ikinci altcoin oluyor

Sıradaki seçim MATIC, PHOEBE’ye nazaran satın alma buyrukları biriktikçe daha da üst istikametli olmaya hazır görünüyor. Ek olarak, Santiment’ten alınan ve Poligon talebinin süratle arttığını ortaya koyan datalar seçimi destekliyor. Analistin MATIC için tahlili şu formda:

Polygon’un lokal token’i MATIC, indirimli token biriktiren balinaların körüklediği yeni bir yükseliş trendine girmiş görünüyor.

On-chain analatik firması Santiment’te MATIC için şunları paylaştı:

20 Temmuz’dan bu yana yaklaşık 67 balina Polygon Blockchain’e katıldı.

Son olarak bir NFT platformu: Pudgy Penguenler NFT

Listede sonuncusu Pudgy Penguins NFT Ethereum’da günlük hacim 11 milyon doları aşarken performansıyla dikkat çekiyor. Ethereum tabanlı bir NFT projesi olan Pudgy Penguins, her biri bir dizi rastgele özellikten bir ortaya getirilmiş farklı karikatürize pengueni betimleyen toplam 8.888 modül NFT’ye sahiptir. Analist koleksiyonun süratle tükendiğini belirtirken, Pudgy Penguins için şu dataları paylaşıyor:

Pudgy Penguins’in süreç hacmi, son 24 saat içinde 11.8 milyon dolar bedelinde ETH düzeyinde bulunuyor. Koleksiyon için epey büyük bir yeni tepe. Evvelki 24 saatlik vakit diliminde yaklaşık 3.6 milyon dolarlık kıymetten hayli büyük bir sıçrama ve bu, satışların son gününde Pudgy Penguins’i CryptoPunks ve Bored Apes’in üzerine çıkarıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap